2:5
(1:3, 0:1, 1:1)

Derby Vysočiny vyznělo lépe pro Třebíč

10.12.2011 / Luboš Jaroš

Dukle se tradičně doma daří, tomu odpovídal i vstup do utkání, kdy se přesně trefil Radek Hubáček. Jenže hosté raketově odpověděli třemi přesnými zásahy, které ještě jednou navýšili ve druhém dějství. I přesto, že se Jihlava snažila stav utkání zvrátit, podařilo se jí pouze snížit zásluhou Michala Jeslínka. Třebíč však domácím více nedovolila a svojí výhru 5:2 pečetila v závěru utkání do prázdné branky.
10.12.2011 17:30, 1. liga ČR - 31. kolo

HC Dukla Jihlava

Halmoši (12. Novotný) - Ficenc, Malena, Kolafa, Drtina, Dobrovolný, Kolda, Kaláb - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Polcar - Karpov, Domin, Krupka - Maliník, Pometlo, Bezděk - Vysloužil
2

SK Horácká Slavia Třebíč

Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Valenta, Dietz, Brož, Sláma, Sobotka - Dočekal, Dolníček, Čech - Havlíček, Stejskal, Burian - Heřman, Fořt, Přibyl - Vondráček, Kovalský, Vítek
5
Branky a nahrávky: 9. Hubáček (Čachotský), 46. Jeslínek (Domin, Drtina) - 10. Stejskal (Kadela, Havlíček), 12. Dočekal, 12. Burian (Stejskal, Havlíček), 29. Čech (Dočekal, Dolníček), 59. Burian (Dolníček). Rozhodčí: Vampola - Klein, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2974. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Průběh utkání

V derby Vysočiny byla Jihlava papírovým favoritem. Jenže tyto předpoklady pro derby neplatí, fanoušci si byli dobře vědomi, že vyhrát mohou oba týmy. Aktivněji začali hosté, kteří se od úvodu tlačili před Halmošiho. Byla to však přecijen Dukla, kdo se první radoval ze vstřelené branky. Po vyloučení Heřmana skóroval šťastným způsobem Radek Hubáček, který bekhendem přihrával na tyčku volnému spoluhráči, puk však na ledě špatně poskočil a skončil až za zády překvapeného Hrubce, 1:0.

Horáckou Slavii však obdržená branka nepoložila a ihned z protiútoku dokázala vyrovnat zásluhou Vladimíra Stejskala, který po pěkné souhře zakončoval do odkryté klece, 1:1. To však nebylo vše, Třebíč mohla jít okamžitě do vedení, jenže Vondráček orazítkoval tyč jihlavské branky. Psala se 12. minuta a hosté se vedení přecijen dočkali, z rohu se dostal odražený kotouč k Martinu Dočekalovi, který pohotově prostřelil Halmošiho, 1:2.

Aby toho pro Duklu nebylo málo, z další šance se trefil z mezikruží přesně do levého horního růžku Vilém Burian a bylo to 1:3. Po třetí brance přepustil místo v brance Dominik Halmoši Filipu Novotnému, který musel zasahovat v další šanci proti Burianovi, jemuž se podařilo ujet v oslabení. Jeho střela však skončila s pomocí Novotného vyrážečky v rohu.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupila Dukla aktivněji, z branky se však radoval soupeř. Ve 29. minutě vyrazil Novotný střelu Dočekala jen k volnému Martinu Čechovi, který jí s pomocí domácího obránce dotlačil za brankovou čáru, 1:4. Ve 32. minutě mohla slavit i Jihlava. Drtina opustil trestnou lavici, ihned dostal přihrávku vzduchem, kterou stihl pohotově zpracovat a vyslal do nájezdu Jeslínka. Ten měl však kotouč na dlouhou hůl a jeho pokus o blafák skončil jen u Hrubce.

Vykřesat jiskřičku naděje se podařilo domácím ve 46. minutě, kdy využili přesilovou hru. Střelu Domina vyrazil Hrubec jen k volnému Michalu Jeslínkovi, který nadvakrát přehodil hostujícího gólmana, 2:4. Vstřelená branka vlila Dukle novou naději do žil. Domácí mnohem více začali ohrožovat Hrubce, který však nechyboval a držel akcie Třebíče vysoko. V 55. minutě rozjetý Maliník trefil rameno Hrubce, k odraženému puku se dostal Dobrovolný, proti jeho střele z mezikruží však hostující brankář vykopl beton. Jihlava zkusila ještě hru bez brankáře, při které už pouze Vilém Burian uzavřel skóre na konečných 2:5. Třebíč si tak z Jihlavy odváží zaslouženou výhru.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (Jihlava): Musím říct, že soupeř byl dnes po všech stránkách lepší. Třebíči nechyběl důraz, bojovnost, odhodlání. Soupeř šel vítězství naproti, což my jsme dnes nedokázali.

Pokorný Kamil (Třebíč): Jsme hrozně rádi, že jsme tak důležitý zápas zvládli, protože naše situace není dobrá. Na zápas jsme se hodně připravovali, z Dukly šel doslova a dopísmene strach, když jsme koukali na její videa. I když jsme dostali první gól, dokázali jsme na něj rychle odpovědět a myslím si, že domácí trošku znervózněli. My, kteří moc často nejsme ve vedení, jsme se chopili příležitosti a bojovali jsme až do poslední minuty utkání, za což musím klukům poděkovat.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie