2:3
(1:1, 0:1, 1:1)

Jihlava klopýtla i proti poslednímu Mostu

07.01.2012 / Libor Kucza

Proti Mostu si chtěla Dukla spravit chuť a znovu se nastartovat k dobrým výkonům. Vstup do utkání Jihlavě vyšel skvěle, když se hned v úvodní minutě trefil Michal Jeslínek, jenže pak přišel útlum a tři branky v podání hostů. Jiskřičku naděje vykřesal Daniel Hodek, jenže více už domácí nestihli a podlehli beznadějně poslednímu Mostu 2:3.
07.01.2012 17:30, 1. liga ČR - 37. kolo

Novotný - Kolafa, Ficenc, Kaláb, Malena, Dobrovolný, Zadražil, Petráček, Grundmanis - Hodek, Zeman, Čachotský - Jeslínek, Hubáček, Mrňa - Maliník, Domin, Vysloužil - Prokš, Pometlo, Bezděk
2

HC Baník Most

Benda - M. Rohan, Havelka, Látal, Hanzl, Kabeláč, Martinec, Safronenkov, Přindiš - Tvrdek, Divíšek, Rohan - Vaněk, Nedrda, Vrtek - Vachovec, Přeučil, Ondráček - Slavíček, Heinisch, T. Rohan
3
Branky a nahrávky: 1. Jeslínek (Hubáček, Mrňa), 43. Hodek (Hubáček, Čachotský) - 8. Vrtek (Hanzl, Nedrda), 24. Přeučil (Vachovec), 42. Vachovec (Slavíček, Nedrda). Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1256. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Lepší vstup do utkání si domácí borci ani nemohli přát. Na časomíře uplynulo pouhých 57 vteřin, když se prosadil Michal Jeslínek. Zkušený jihlavský forvard dotlačil na brankové čáře ležící kotouč za záda ex-jihlavského Marka Bendy – 1:0. Bleskový nástup Dukly však začal s přibývajícími minutami postupně uvadat. A mostečtí trestali. V čase 07:35 se perfektní bekhendovou kličkou prosadil Vratislav Vrtek – 1:1. Nevýrazný herní projev obou celků provázel zbytek úvodního dějství. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

V nastoleném trendu se pokračovalo také ve dvacetiminutovce s pořadovým číslem dvě. Z letargie byli promrzlí fanoušci probuzeni v čase 23:15, kdy se z dorážky prosadil nikým nehlídaný Petr Přeučil – 1:2. I přes velký počet trestných minut se o vyložených brankových příležitostech nedalo hovořit. Vzrušení přinesl až mostecký Ondráček, který orazítkoval břevno Novotného svatyně. Příliš pohledného již druhá třetina nepřinesla.

Minutu a půl po zahájení třetí periody zasadili mostečtí hokejisté domácím další krutou ránu. Filip Novotný neudržel projektil vyslaný Michalem Vachovcem. Kotouč se poté doslova „doplazil“ za brankovou čáru – 1:3. Na tuto branku však ještě domácí nalezli odpověď. V čase 42:47 překonal nadvakrát bekhendem Bendu Daniel Hodek – 2:3. Naděje tedy stále žila. Snaha se domácím hokejistům jistě nedala upřít, naprosto nic se však nedařilo. Marek Benda v přílišné permanenci rozhodně nebyl. Když Dukle nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, musela se před mosteckými hokejisty sklonit.

Kamil Kašťák (asistent trenéra Mostu): „S výsledkem jsme spokojeni na sto procent, protože jsme vyhráli. S předváděnou hrou také, s bojovností a nasazením. Samozřejmě nějaké chyby tam byly, ale to, co jsme si řekli před zápasem, kluci plnili. Až na malé nedostatky naší hře nic nechybělo, bojovnost, důraz ani disciplína.“

Patrik Augusta (asistent trenéra Dukly): „S výsledkem nemůžeme být spokojeni. Inkasovali jsme po hrubých chybách, soupeř je dokázal využít. Na každý gól jsme se hrozně nadřeli. Snaha se nedá upřít. Bojovali jsme až do konce, ale rozhodly ty hrubé chyby. V první třetině jsme měli určité šance, bohužel jsme je hráli moc na krásu. Mohli jsme utéct do náskoku nebo rozhodnout o první třetině. Utkání však rozhodly naše chyby a soupeřova produktivita.“