1:4
(0:1, 1:2, 0:1)

Dukla se veze na vítězné vlně! V Chomutově vybojovala tři body

11.02.2012 / Daniel Pavlík

Jihlavští hokejisté vstoupili do obtížného střetnutí více než dobře. Již v 5. minutě využil početní výhodu Tomáš Ficenc. Ve stejné situaci si poradil v úvodu druhého dějství Radek Hubáček. Pirátům se podařilo zanedlouho snížit, na dostřel Dukle však dlouho nebyli. Náskok dvou branek borcům z krajského města Vysočiny vrátil Michal Jeslínek. V závěru utkání pak do prázdné chomutovské svatyně pojistil tři body Jiří Dobrovolný. Dukla zvítězila 4:1.
11.02.2012 17:30, 1. liga ČR - 48. kolo

Piráti Chomutov

Duba - Pulpán, Palin, Mrázek, Bartejs, Jillson, Rutta, Macháček, Hanták - Hřebejk, Kraft, Hruška - Seman, Procházka, Endál - Hromas, Sikora, Jíra - Hafenrichter, Diviš, Heřman
1

HC Dukla Jihlava

Novotný - Petráček, Dobrovolný, Jaroš, Hubáček, Bezděk, Pěška, Polcar, Ficenc, Maliník, Krupka, Kolafa, Vysloužil, Domin, Grundmanis, Čachotský, Jeslínek, Padělek, Malena, Hodek
4
Branky a nahrávky: 26. Endál (Kraft) - 5. Ficenc (Hodek, Hubáček), 22. Hubáček (Čachotský, Kolafa), 27. Jeslínek (Domin), 59. Dobrovolný. Rozhodčí: Pavlovič - Frodl, Ondráček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2583. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Průběh utkání

Pro diváky to byl vyrovnaný hokej, Jihlava se však již v 5. minutě mohla po vyloučení domácího Sikory radovat z vedení. TOMÁŠ FICENC se totiž dostal k odraženému puku a zamířil přesně. Hra byla stále vyrovnaná a oba gólmani neměli o práci nouze. Ke konci třetiny si Endál se Sikorou museli sednout na trestnou lavici, byla z toho tedy dvouminutová přesilovka 5 na 3 pro hokejisty z Vysočiny. Po první třetině je to však stále 1:0.

Začátkem druhé třetiny se Dukle podařilo tuto přesilovku využít. Čachotský přihrál svému spoluhráči před Dubovu svatyni a volný RADEK HUBÁČEK zvýšil náskok o dva góly. O pár minut později se hra začínala pomalu zrychlovat. Domácím se po faulu na Ruttu naskytla příležitost snížit nepříznivý stav. A také toho využili. Zmatek před brankou hostů dokázal obrátit ve prospěch chomutovských LUKÁŠ ENDÁL, proti kterému brankář Novotný neměl šanci. To by však nemohl o chvíli později hostující MICHAL JESLÍNEK chladnokrevně zakončit. Stav se tedy změnil pouze kosmeticky a stále to bylo dvoubrankové vedení z pohledu Jihlavské Dukly 3:1. Piráti měli několik šancí na opětovné snížení, ale obrana hostů byla pozorná. Až v závěru třetiny se hokejisté z podkrušnohoří dostali do tlaku a odměnou jim byla přesilovka 5 na 4.

Početní výhoda však zužitkována nebyla. Domácí po nevydařené přesilovce i dál usilovně dobývali branku Novotného. Ten ale tlaku odolával. A když Filip Seman nedokázal dostat kotouč do odkryté klece, fanoušci nevěřili vlastním očím. 4 minuty před koncem základní hrací doby oslabil svůj tým jihlavský Malena a Chomutov pokračoval v obléhaní branky. Ani toto ale Chomutov nevyužil. Čas se ale čím dál více krátil a Duba musel z klece. Hra v šesti nic nepřinesla a JIŘÍ DOBROVOLNÝ zapečetil výhru Dukly Jihlava nad Piráty Chomutov 1:4.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Piráti Chomutov) - První třetina byla velice vyrovnaná a hrál se celkem dobrý hokej. Bohužel jsme v oslabení udělali taktickou chybu a ta nás stála gól. Následně jsme dopustili dva fauly najednou. Zvlášť ten druhý byl naprosto k ničemu. Jihlava dnes hrála výborně a v závěru se do ničeho netlačila. My jsme ale museli jít na plný plyn a o něco se v brankovém prostoru pokusit. Jihlavští obránci ale hráli velice důrazně a agresivně. Moc šancí jsme tam neměli. Pokud jsme nějakou gólovou šanci měli, nevyužili jsme jí. Zároveň jsme i špatně střídali. Díky tomu jsme podle mě dnes prohráli.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava) - Z Chomutova odjíždíme určitě spokojení. Odehráli jsme tu velice dobré utkání. Podařilo se nám soupeři vstřelit čtyři branky, na druhou stranu jsme i dobře bránili. Kluci odvedli parádní výkon a šli vítězství naproti. Odvážíme si zasloužené tři body.