1:2
(1:0, 0:0, 0:2)

Jihlavští hokejisté nestačili v dramatickém duelu na Horáckou Slavii Třebíč

03.12.2012 / Libor Kucza

Obě mužstva se prezentovala již od úvodních minut velmi aktivním výkonem. Ač byla k vidění řada brankových příležitostí, museli si příchozí fanoušci počkat na otevření skóre až do 17. minuty, kdy rozvlnil síť za Čiliakem Daniel Hodek. Ve druhé části se skóre nepohnulo, ofenzivní obraz hry se však nezměnil. Závěrečná třetina přinesla třebíčské vyrovnání z hole Viléma Buriana. Tentýž hráč zasadil necelé tři minuty před závěrečným hvizdem domácím studenou sprchu, když využil početní výhodu. Dukla tak podlehla Třebíči těsně 1:2.
03.12.2012 17:30, 1. liga ČR - 28. kolo

Rittich - Dobrovolný, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Drtina, Zadražil, Jícha - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Filip, Prokš - Pekárek, Maliník, Malec - Polcar, Pometlo, Krupka
1

SK Horácká Slavia Třebíč

Čiliak - Malena, Rangl, Dietz, Zdráhal, Čejka, Sláma - Vondráček, Dolníček, Burian - Čuřík, Nahodil, Šlahař - Ostřížek, Kaut, Fořt - Křivohlávek, Káňa, Čech
2
Branky a nahrávky: 17. Hodek (Prokš, Filip) - 48. Burian (Malena), 58. Burian (Dolníček, Malena). Rozhodčí: Šír, Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2087. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Obě mužstva vlétla do zápasu jako uragán, akce střídala akci. Nejprve testoval Rittichovu pozornost David Dolníček, na druhé straně pálil do Čiliakovy hrudi Michal Jeslínek. V 5. minutě se naskytla hostujícímu celku příležitost v podobě přesilové hry. I přes velkou aktivitu v útočném pásmu se však příliš nebezpečných šancí neurodilo. Po přelomu poloviny prvního dějství měli třebíčští hokejisté dvě solidní příležitosti k otevření skóre. Jako první se řítil na Ritticha Ostřížek, leč neúspěšně. Hnedle nato se vydal do samostatného úniku Lukáš Nahodil. Ex-jihlavský forvard ale svůj zamyšlený forhendový blafák nedotáhl do konce, kotouč zamířil mimo tři tyče. V čase 16:46 se již měnilo skóre. Marek Prokš poslal puk Martinu Filipovi, jehož střelu z úhlu vyrazil Čiliak přímo na hůl v mezikruží stojícímu Danielu Hodkovi. Jihlavský matador pak neměl s trefením odkryté branky sebemenší problém – 1:0. Třebíč však nesložila zbraně a stále pokračovala v útočném snažení. Skóre se již ale do skončení první periody neměnilo.

Do druhé třetiny vlétli lépe hosté, hned v prvním střídání prověřil Ritticha jedovkou z mezikruží David Dolníček. Hostující centr však svá mířidla správně neseřídil. Totožně si počínal v koncovce nedlouho poté i Lukáš Nahodil. Třebíčskou defenzivu potrápili rovněž domácí, po přesném pasu Zadražila vyprášil Čiliakovu výstroj Roman Maliník. Svou aktivitu toužili hosté umocnit v přesilové hře, avšak bezúspěšně. Potrestáno nebylo ani následné vyloučení Rostislava Maleny. Zhruba na přelomu poloviny utkání došlo na ledové ploše k potyčce, do které se zapojili Ondřej Malec a Jakub Čuřík. Kdyby se býval tento střet bodově hodnotil, zvítězil by zcela jistě domácí borec. Oba aktéři poté obdrželi 2 + 2 minuty za hrubost. I přes řadu nedovolených zákroků zůstali oba brankoví rozhodčí v klidu, červené světlo již rozsvítit nemuseli.

Závěrečná část se nikterak nelišila od předchozích, k vidění byla velmi aktivní podívaná. V početní výhodě zahrozil hned v úvodu Jan Zdráhal, na Rittichovu lapačku však nevyzrál. Ve stále probíhajícím vlastním oslabení se vydali do přečíslení Tomáš Ficenc a Lukáš Krupka. Jihlavský kapitán se rozhodl zakončit, jeho projektil ale nalezl pouze hruď třebíčského muže v masce. V čase 47:34 se prodral podél levého mantinelu do útočného pásma Vilém Burian. Vytáhlý útočník se nikterak nerozpakoval a vymetl pravé víko domácí klece – 1:1. Vyrovnávací branka darovala hostujícímu celku křídla, hráči v červených dresech byli všude o krok dříve. Zhruba pět minut před závěrečným hvizdem se začala obě mužstva více soustředit na defenzivu. Žádný z aktérů nechtěl udělat chybu, jež by mohla mít fatální důsledky. V 58. minutě ale přišel pro domácí šok. Přesilovkou kombinaci totiž zakončil se štěstím z velkého úhlu znovu Vilém Burian – 1:2. Dukla zkoušela v závěru hru bez brankáře, ani tudy ale cesta k úspěchu nevedla. Červenožlutí tak podlehli Třebíči 1:2.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): „Doufám, že to nebude znít příliš sebevědomě, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme celý zápas lepší, ale potýkali jsme se s koncovkou. Podobný průběh jako s Kadaní. Tam nás soupeř potrestal, protože byl produktivní. Dnes jsme naštěstí ten zápas s Kadaní vymazali z hlavy, zůstali jsme u dobré hry. I když to trvalo dlouho, domácího gólmana Ritticha jsme nakonec prostřelili. V závěru jsme využili přesilovou hru a odvážíme si tři body, za které jsme rádi. Dneska opravdu po zásluze.“

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): „Třebíč byla od začátku lepší než my. Dali jsme gól, dlouho jsme drželi vedení 1:0 a dopadlo to, jak to dopadlo. Tři minuty před koncem jsme udělali hloupý faul v útočném pásmu a soupeř to potrestal.“