5:4
(1:3, 1:1, 3:0 )

Dukla v gólově bohatém duelu přestřílela Most

10.11.2014 / Libor Kucza

Do prvního dějství vstoupila Dukla hrozivě, hned ve druhé minutě inkasovala. Zanedlouho obržela další branku, načež ale snížil Ondřej Malec. V závěru periody se však hosté znovu prosadili. V prostřední třetině oba celky skórovaly jednou, domácím vracel naději Richard Diviš. Ve třetí části přišla jihlavská smršť, dvakrát se prosadil Tomáš Čachotský, jeden zásah přidal Jan Semorárd. Dukla tak v dramatickém utkání přestřílela Most 5:4.
10.11.2014 17:30, 1. liga ČR - 23. kolo

Kacetl (21. Sáblík) – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Šidlík – Čachotský, Mikeš, Diviš – Důras, Vysloužil, Semorád – Anděl, Jícha, Schejbal – Štěpánek, Kuřítko, Malec
5

HC Baník Most

Habal – Hora, Machač, Kousalík, Havelka, Charousek, Kasal, Grin – Petruška, Hanzl, Kubinčák, Micál, Divíšek, Slavíček, Válek, Nedrda, Čmolík
4
Branky a nahrávky: 16. Malec (Štěpánek, Zadražil), 31. Diviš (Čáp, Štebih), 48. Čachotský (Důras), 51. Semorád (Důras, Schejbal), 51. Čachotský (Diviš, Podlipnik) – 2. Kubinčák (Divíšek), 9. Hanzl (Mical, Kasal), 20. Petruška (Divíšek, Grinn), 28. Hanzl (Petruška, Hora). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1082. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4.

Domácí vstoupili do utkání poměrně aktivně. Po dvou kvalitních střídáních Dukly ale zaúřadovali hosté, které poslal v čase 01:57 do vedení Vojtěch Kubinčák – 0:1. Herní projev obou celků poté nebyl nikterak atraktivní. Ve vlastním oslabení poté mohl navýšit skóre Nedrda, který ale sám před Kacetlem přestřelil. O něco později se již ale hosté prosadili, Martin Hanzl tečoval Micalovu přihrávku mezi betony domácí mága – 0:2. Po nevýrazných minutách domácí snížili. Petr Štěpánek objel branku a předložil přesný pas Ondřeji Malcovi. Důrazný forvard poté nemohl odkrytou branku minout – 1:2. V poslední minutě však vrátil Mostu dvoubrankový náskok v početní výhodě střelou do pravého horního rohu Kacetlovy svatyně Patrik Petruška – 1:3.

V prostřední části již mezi tři tyče Dukly nenaskočil Ondřej Kacetl, který přenechal místo Lukáši Sáblíkovi. Zkušený gólman měl plné ruce práce, neboť byli hosté lepším celkem. Nevyužitá přesilová hra nemusela Most příliš mrzet, neboť v čase 27:53 navýšili svůj náskok, prosadil se podruhé Martin Hanzl, který zužitkoval špatnou rozehrávku Dukly – 1:4. Ve 31. minutě nejprve Jan Semorád neproměnil nařízené trestné střílení. O několik málo sekund později ale využil přesilovou hru ranou z levého kruhu Richard Diviš – 2:4. Za tento stav mohou jihlavští hokejisté děkovat svému brankáři. Lukáš Sáblík totiž poté zlikvidoval minimálně čtyři „tutovky,“ čímž udržel akci Dukly nad vodou i pro závěrečné dějství.

Ve třetí části dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít ke změně herního obrazu. Až v čase 47:54 najel Tomáš Čachotský svým typickým způsobem do předbrankového prostoru, kde zasunul puk pod Habala – 3:4. O dvě minuty později dostal do mezikruží ideální přihrávku Jan Semorád. Posila jihlavské Dukly poté zamířila přesně k levé tyči - 4:4. Svěřencům Petra Vlka poté stačilo dalších 19 sekund k tomu, aby dokonali obrat. Richard Diviš zavezl puk do pásma, kde jej přenechal Tomáši Čachotskému. Lídr jihlavské kabiny následně vymetl přesně pravý horní růžek – 5:4. Navzdory několika dalším možnostem Dukly tento stav vydržel až do konce duelu. Mužstvo z krajského města Vysočiny tak zdolalo Most 5:4.

Lukáš Bednařík (HC Most): My jsme přijeli v trochu okleštěné sestavě, ale určitě jsme chtěli urvat nějaký bod. Začátek nám vyšel docela solidně, dali jsme nějaké šťastné góly a plnili jsme taktiku. Druhou třetinu si, myslím, jsme byli ještě o něco lepším celkem. Měli jsme šance, mohli jsme dát asi tři tutové góly, bohužel pro nás jsme je neproměnili. Do třetí třetiny nastoupila Jihlava velice dobře, byla odhodlaná s tím zápasem něco udělat. My jsme přestali hrát, dostali jsme během tří minut tři góly a mužstvo už na to nedokázalo odpovědět.

František Zeman (HC Dukla Jihlava): My jsme odehráli dvě katastrofální třetiny, soupeř byl jasně lepší. Nám chyběl důraz, chyběla nám střelba. Tohle všechno jsme zlepšili do třetí třetiny, kterou jsme vyhráli a otočili tak zápas. Tři body zůstaly doma, ale u nás panuje nespokojenost s předvedenou hrou.