3:2
(1:1, 0:1, 2:0)

Dukla byla v Kadani blízko třem bodům, nakonec je ztratila během posledních pěti minut

30.09.2015 / Jan Thöma

Do utkání 9. kola WSM Ligy mezi Kadaní a Duklou vstoupili lépe domácí, kteří ve třinácté minutě využili přesilovou hru, Jihlavě se zásluhou Tomáše Harkabuse podařilo ve stejné herní situaci za dvě minuty srovnat stav. Druhou třetinu orámovala jedna branka, kterou vstřelil hostující Josef Skořepa při dvojnásobné početní výhodě. Dlouho se zdálo, že červenožlutí povezou domů tři body. Jenže v čase 54:22 domácí vyrovnali a devětasedmdesát vteřin před koncem rozhodla Kadaň využitou přesilovkou o své výhře.
30.09.2015 18:00, WSM Liga - 9. kolo

SK Trhači Kadaň

Strmeň – Tejnor, Charousek, Černý, Trefný, Szathmáry, Rohan, Drobný – Račuk, Kůs, Veselý – Chrpa, Hejcman, Hlava – Wágner, Šťovíček, Müller – Vaněk, Vrána, Macháček
3

HC Dukla Jihlava

Škarek – Kaláb, Šimek, Štebih, Dundáček, Dobrovolný, Zadražil – Důras, Skořepa, Prokš – Gríger, Seman, Harkabus – Březina, Melenovský, Jícha – Kuřítko, Kohout, Šafář
2
Branky a nahrávky: 13. Chrpa (Trefný), 55. Hejcman (Rohan, Chrpa), 59. Vrána (Charousek) – 15. Harkabus (Gríger), 28. Skořepa (Kaláb, Důras). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Svobodová. Vyloučení: 5:7, navíc Tejnor (KAD) a Štebih (JIH) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Průběh utkání

Do utkání devátého kola WSM ligy vstoupila lépe domácí Kadaň, která si díky své aktivitě vydobyla přesilovou hru, tu však nevyužila. Jihlavu držel především brankář Jakub Škarek. Po přesilové hře se do dobré pozice k zakončení dostal Michal Důras, jenž hladce prošel domácí obranou, ale jeho zakončení vychytal Jan Strmeň. První branky se diváci dočkali až během druhé přesilové hry Sportovního klubu, kdy ve třinácté minutě Jakub Trefný našel přesnou přihrávku mezi obránce rozjetého Jakuba Chrpu, který se v tváří tvář Škarkovi nemýlil - 1:0. Ještě v té samé minutě byl vyloučen Jan Müller na dvě minuty za sekání. Hostující Dukla přesilovou hrou nepohrdla a zásluhou střely z úhlu Tomáše Harkabuse vyrovnala - 1:1.

Úvod druhé periody vyšel lépe hostující Jihlavě. Hned ve druhé minutě musel Jan Strmeň likvidovat nepříjemnou střelou Tomáše Harkabuse. Po této akci se obraz hry uklidnil, ale navrch měla stále Dukla. Jihlava si díky své aktivitě vysloužila přesilovou hru pět na tři, když na trestnou lavici odjeli postupně Darek Hejcman a Dominik Tejnor. První varování pro domácí přišlo od Marka Melenovského, který nastřelil tyč. V čase 27:32 se hosté dočkali kýženého vedení. Střelu Tomáš Kalába vyrazil Jan Strmeň pouze před sebe, kde byl připravený Josef Skořepa, ten střelou pod břevno strhl vedení na stranu hostí - 1:2. S postupujícím časem přibývalo vyhrocenosti zápasu. Vyústěním toho byl pěstní souboj mezi Dominikem Tejnorem a Mihou Štěbihem před brankou patnáctiletého Jakuba Škarka, za což si oba hráči vysloužili dvou minutový trest. Jihlavský Štěbih navíc obdržel desetiminutový trest za nesportovní chování. Ještě před koncem druhé části se do velké šance dostal Michal Důras, který však sám před Strmeněm neuspěl a ani jeho následná dorážka se neujala.

Jako ze začátku druhé části, tak i na začátku třetí dirigovala tempo hry hostující Dukla, která se hned ve třetí minutě dostala do přečíslení, ale duo Martin Kohout a Jiří Dobrovolný nevyřešilo situaci nejlíp a puk jim sebrala kadaňská obrana. Vyhrocenost utkání se stupňovala také v posledním dějství, kdy se často vylučovalo na obou stranách, ale ani jeden z týmů nedokázal početní výhody využít. Šest minut před koncem zápasu, kdy tempo hry trochu opadlo, se k puku ve středním pásmu dostal Darek Hejcman, který se po krásném individuálním průniku prosadil střelou mezi lapačku a betony bezmocného Jakuba Škarka - 2:2. Tři minuty před koncem byl vyloučen Filip Seman, který tak nabídl domácím přesilovou hru. Tou kadaňští hokejisté nepohrdli a k obrovské radosti domácích příznivců ji využili. Střelu Kamila Charouska zablokoval jeden z hostujících obránců a puk se dostal k Lukáši Vránovi, jenž se obtočil okolo obránce a střelou k tyči strhl vedení zpět na stranu Kadaně. Jihlava zkoušela hrát ještě power-play, ale ani v šesti lidech nedokázala překonat pevný obraný blok Kadaně včele s Janem Stmeněm. Kadaňští tak zůstali na domácím ledě neporaženi.

Ohlasy trenérů

Robert Kaše (SK Kadaň): Myslím si, že to byl těžký zápas. Jihlava, vlastně soused v tabulce. Věděli jsme, že zápas nepřijeli odevzdat a že budou hrát rychlý agresivní hokej. To se nám potvrdilo. My jsme v první třetině dokázali být aktivnější, měli jsme více střel a dokázali jsme zatlačit v útočném pásmu, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Od půlky zápasu Jihlava zvedla obrátky a začala hrát jednodušší hokej a my jsme měli velké problémy. Ke konci trošku štěstí a podařilo se nám zápas otočit.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Jsme zklamaní z toho, že jsme si ty body neodvezli. Myslím si, že určitě první dvě třetiny jsme byli lepší. Rozhodčí bych nechtěl komentovat , poškodili nás, protože předtím naše vyloučili. Byl tam faul a jsem přesvědčen na 5+ dokonce utkání. V přesilovce to domácí přehráli výborně. Ve druhé třetině jsme vytvořili situace, které volali po gólu, ty jsme neproměnili a to se nám vymstilo.