3:2sn
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Jihlava si veze z ledu nepříjemné Kadaně bod za prohru na nájezdy

28.12.2015 / Jiří Novotný

Zápas v Kadani začal pro Duklu výborně. Již po dvaačtyřiceti vteřinách hry otevřel skóre Richard Diviš a do konce první části už gól nepadl. Jenže během úvodních tří minut druhého dějství domácí dvakrát skórovali a radovali se z otočení průběžného stavu. Nikoliv na dlouho, hned v šestadvacáté minutě srovnal k radosti stovky fanoušků Dukly Michal Důras. Zápas byl poté hodně vyhrocený, nabídl několik šarvátek a z nich plynoucí vyloučení. V závěru utkání přestála Jihlava dvě oslabení a vyrovnaný boj nakonec došel až do nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem ve třetí sérii domácí Darek Hejcman - 3:2 po samostatných nájezdech.
28.12.2015 18:00, WSM Liga - 35. kolo

SK Trhači Kadaň

Čech – Rýgl, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Blaha, Rohan, Charousek, Černý – Sloboda, Kverka, Šťovíček – Hlava, Hejcman, Kadlec – Huňady, Vrána, Vaněk – Ringler, Macháček, Wágner
3

HC Dukla Jihlava

Škarek – Štebih, Dobrovolný, Kaláb, Baránek, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil – Kohout, Gríger, Diviš – Důras, Skořepa, Flek – Březina, Melenovský, Anděl – Malec, Šafář
2
Branky a nahrávky: 22. Trefný (Kadlec, Hejcman), 23. Kverka (Tejnor, Čech), rozh. náj. Hejcman – 1. Diviš (Kohout, Gríger), 26. Důras (Grebenyuk, Skořepa). Rozhodčí: Pražák - Kokrment, Malý. Vyloučení: 8:8, navíc Hejcman (Kadaň) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1011. Střely na branku: 37:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Průběh utkání

Video ze samostatných nájezdů:


Autor: Tomáš Hála (redaktor HC Energie Karlovy Vary)

Jihlavské dnes do Kadaně přijela podpořit velká skupina fanoušků, jež se s více než tisícovou náštěvou na kadaňském stadionu přičinila o bouřlivou atmosféru.

Dukla své fandy rozjásala už po 42 sekundách hry, kdy pozapomenutý Kohout napálil kadaňského gólmana Čecha, jenž kotouč vyrazil na hůl Richarda Diviše. Pro exkadaňského útočníka nebyl problém poslat jej do odkryté klece.

Další hrubici vyrobila kadaňská obrana o minutu déle, kdy na Čecha pádil nikým neatakovaný Březina. Jako vítěz však z tohoto souboje vyšel brankář domácích. Další velkou šanci měli jihlavští v 5. minutě, kdy Důras mohl před brankou hledat volného Skořepu, ovšem vzal zodpovědnost na sebe a trefil pouze Čechovy betony. Domácí první vážnou akci zaznemanali až ve 13. minutě, hostující obraně pláchl Kadlec, který místo střely zvolil přihrávku na Hejcmana, jenž se k puku ale nedostal. Odpovědět se pokusil Důras, Čech ale jeho ránu skryl do lapačky. Následně se před Škarkem zjevil Šťovíček, na mladíka v jihlavské brance ovšem nevyzrál. V závěru se neujala ani Slobodova dělovka z úhlu.

V úvodu druhé periody se trhačům podařilo dostat Duklu pod tlak a po 75 vteřinách vstřelil vyrovnávací branku. Ostrá rána Jakuba Trefného od modré proskotačila změtí těl před Škarkem a zapadla k levé tyči jeho klece.

Posléze byl na trestnou lavici odeslán hostující Březina a černožlutí trestali. Ránu Tejnora před Škarkem šikovně tečoval Jaromír Kverka - 2:1.

Domácí byli nadále při chuti, Hlavův pokus zneškodnil brankář Dukly, proti Macháčkově střele zasahoval dokonce maskou.

Srovnat krok se týmu z Vysočiny podařilo ve 26. minutě. Grebenyukovu jedovku vyrazil Čech pouze před Michala Důrase, jenž puk nekompromisně zametl za Čechova záda.

Nebezpečná byla rovněž tečovaná rána Štebiha, kadaňskou klec minula o malý kousek. Na druhé straně pálil Wágner, Škarek zasáhl lapačkou. Poté se před jihlavskou svatyní bili také Kadlec s Kverkou, na Škarka ale nevyzráli.

Na začátku třetího dějství spálil stoprocentní šanci Gríger, jenž pálil pouze do boční sítě odkryté branky. V 53. minutě se do kotouče opřel Kadlec, brankář Dukly byl pozorný. Nevyzrál na něj ani Trefný s ránou od modré. Nadějným pokusem se posléze prezentoval Vrána, o kousek netrefil. A když na opačné straně nepřelstil Čecha Melenovský, šlo se do prodloužení.

Hned na začátku pětiminutovky pálil Sloboda, střela se však meti tři tyče nevešla. Obdobně dopadla i rána Melenovského. Několik sekund před klaksonem pláchl Kadlec, nicméně jeho rána z úhlu byla spíše lahůdkou pro Škarka.

V samostatných nájezdech dlouho vládli gólmani. O vítězství Kadaně rozhodl ve 3. sérii jediným proměněným nájezdem Darek Hejcman, který po selhání jihlavského hráče překonal Škarka střelou pod břevno. Bonusový bod tak zůstal v Kadani.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Skolili jsme lídra tabulky, to je vždycky parádní práce. Musím dnes poděkovat celému týmu, protože to byla nově poskládaná sestava vyztužená mladíky z Klášterce nebo naší juniorky. Zvládli to parádně po všech stránkách. Takticky, nasazením jsme drželi s Jihlavou krok. Klukům patří za dnešek dík a zrovna tak fandům.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Prohráli jsme na penalty, ale to už je loterie. My jsme do toho utkání nevstoupili špatně. První třetinu jsem odehráli velice dobře, ale úvod druhé z naší strany nebyl dobrý. Vlastními chybami jsme soupeři dovolili, aby se dostal do vedení. Pak jsme sice vyrovnali, ale ta druhá třetina nebyla dobrá. Ve třetí už se výkon zlepšil, ale nedali jsme branku. Měli jsme spoustu vyloučených, někteří byli zbytečně. Utkání nebylo špatné, kromě té druhé třetiny. Penalty, to už bohužel, soupeř byl šikovnější v tom.