5:1
(1:0, 1:0, 3:1)

Premiérová trefa Vítězslava Brože přispěla k výhře nad Frýdkem-Místkem 5:1

11.01.2020 / Milan Horák

Ve 40. kole Dukla doma hostila Frýdek-Místek. Premiérovou trefu za A-tým zaznamenal Vítězslav Brož, díky kterému Dukla odskočila na dvoubrankový rozdíl. Vítězný gól si připsal Matěj Pekr, který využil ve druhé třetině přesilovou hru 5 na 3. Za hosty se trefil pouze Milan Mikulík ve vlastním oslabení ze začátku třetí třetiny. Zápas nakonec skončil za stavu 5:1.
11.01.2020 17:30, Chance Liga - 40. kolo

HC Dukla Jihlava

J. Brož – Pohl, Staněk, Půža, Kolář, Piegl, Holý – Čachotský, Fronk, Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Zeman, Skořepa, V. Brož – Hrala, Lichanec, Protasenja
5

HC Frýdek-Místek

Kváča – Haman, Bartko, Zahradníček, Michálek, J. Adámek, M. Adámek, Hrachovský – Kafka, Novotný, Tomi – Hrehorčák, Stuchlík, Mikulík – Kaukič, Przybyla, Klimša – Eret, Motloch, Stránský
1
Branky a nahrávky: 1. Poletín (Piegl, Anděl), 30. Pekr (Pohl), 43. V. Brož (Čachotský), 59. Lichanec (Kolář), 59. Fronk (Čachotský) – 41. Mikulík. Rozhodčí: Pavlovič, Ondráček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1523. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 4:11. Vhazování: 41:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Průběh utkání

Do začátku zápasu vstoupila domácí Dukla skvěle. Neuplynula ani minuta od zahajovacího buly a domácí fanoušci se mohli radovat. Lukáš Anděl předvedl skvělý forčeking v útočném pásmu, posunul kotouč na modrou na Reného Piegla a jeho tvrdou střelu tečoval v předbrankovém prostoru přesně do pravé šibenice Michal Poletín - 1:0. I přes nespočet šancí na obou stranách už do konce třetiny branka nepadla, díky skvělým výkonům obou gólmanů. Hráči šli do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina začala opět ve vysokém tempu. Dukla odskočila navíc v polovině druhé třetiny na již dvoubrankový náskok. Ve 30. minutě se ke kotouči v přesilové hře dostal na levém křídle Matěj Pekr, kdy jeho první střelu Kváča vyrazil, ale na jeho následnou dorážku už byl krátký - 2:0. Ve druhé třetině měla Dukla v součtu čtyři početní výhody. Jednu z nich využil již jmenovaný Matěj Pekr. Další z nich zůstaly nevyužité. Po druhé třetině byl stav zápasu stále příznivější pro domácí Duklu.

Začátek třetí třetiny už pro domácí nebyl tak sladký. Zatímco si Novotný odpykával trest ze druhé třetiny, jeho spoluhráč Milan Mikulík vybojoval v oslabení kotouč na modré čáře, ujel všem obráncům a samostatný nájezd proměnil přesně mezi nohy Brože - 2:1. Důležitá situace nastala o dvě minuty později, kdy svou premiérovou trefou za A-tým vrátil zpět Dukle dvoubrankové vedení Vitězslav Brož přesnou střelou pod horní tyč. Necelé dvě minuty do konce se mohli domácí fanoušci radovat hned dvakrát. Na 4:1 navyšoval Peter Lichanec, který se dostal jako první k odraženému puku. Následně po 12 vteřinách od vstřelené branky stvrdil domácí vítězství gólem na 5:1 Jiří Fronk, kterému Čachotský posunul kotouč zpoza branky a Fronk následnou střelou mezi betony rozvlnil síť za Kváčou.

Ohlasy trenérů

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Do utkání jsme vstoupili špatně, protože jsme v první minutě dostali gól. Nicméně potom v první třetině se hra vyrovnala a asi se utkání rozhodlo, neboť jsem měli dvě tři šance. Z nich jsme mohli dát vyrovnávací gól nebo i možná jít do vedení, ale bohužel se to nestalo. Ve druhé třetině to byl boj s využitou přesilovkou Jihlavy, která vedla 2:0. My jsme se vrátili do zápasu ve třetí třetině na začátku gólem v oslabení, ale poté náš gól na 1:3... To jsem říkal klukům, že nebereme, protože jsme trestuhodně nepokryli hráče před brankou. A za stavu 1:3 snížit, vyrovnat nebo dokonce otočit zápas s Jihlavou v jejím současném složení pro nás bylo nemožné. Poté padly soupeři další dva góly, což výsledek trošku zkresluje. Měli jsme tady poprvé Petra Kváču, kterému jsme moc nepomohli a zápas byl pro nás celkem nešťastný.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): My jsme do zápasu naopak vstoupili dobře, hned v první minutě gólem po dobré teči, dobré cloně. Pak další střídání přišla naše tyčka, nicméně dalších deset minut jsme hráli neskutečnou holomajznu. Nedali jsme si přihrávku, nezpracovali jsme puk, hráči bez puku si nenajížděli a tím jsme soupeři hru usnadnili, takže se dostával do šancí. Konec třetiny se srovnal. Ve druhé třetině jsme dostali docela dost přesilovek a pomohla nám využitá přesilovka pět na tři. Do třetí části jsme vstupovali přesilovkou s minutou čtyřicet a ještě jsme si něco ukazovali na videu. Bohužel na modré čáře jsme zvolili hodně riskantní řešení, kde skákal puk. Přehrání na druhou stranu bylo nepřiměřeným rizikem a soupeř nájezd využil. Já jsem hrozně rád, že nepokrytý hráč na gól na 3:1 byl Vítězslav Brož, který dostal šanci jako junior měsíce a dva góly v závěru zkreslují výsledek. Ale mám výtku k posledním osmi minutám, kdy jsme se zbytečně zbavovali puku. Odevzdávali jsme ho soupeři, ten se více držel na puku a byl nebezpečnější. To byla jediná výtka ke třetí třetině, jinak jsme samozřejmě rádi za tři body.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie