5:0
(2:0, 2:0, 1:0)

Jihlavští zdolali Šumperk, Chlubna přispěl k výhře dvěma góly

23.01.2021 / Milan Sochor

Dukla měla průběh utkání pevně ve svých rukách. Od začátku měla jednoznačně navrch. O tom svědčí nejen poměr střel na bránu, ale také konečné skóre zápasu. Výsledek mohl být ještě výraznější, kdyby nebylo několika povedených zákroků Marka Peksy. Zahanbit se ale nenechal ani Tomáš Fučík, který svůj výkon ozdobil čistým kontem. Skvělým výkonem se blýskl také Tomáš Chlubna, který ke dvěma vstřeleným brankám přidal ještě asistenci.
23.01.2021 17:30, Chance Liga - 23. kolo

HC Dukla Jihlava

Fučík – Eliáš, Kolář, Zedek, Strejček, Bilčík, Dvořák – Čachotský, Skořepa, T. Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – Harkabus, Zadražil, Pekr – V. Brož, Lichanec, Chlubna
5

DRACI PARS Šumperk

Peksa – Záruba, Kabelka, Ševčík, Valík, Dosek, Machů – Moučka, Milfait (C), Jaroš (A) – Tjurin, Spratek, Baláž (A) – Krejčiřík, Král, Kratochvíl – Danielčák, Kučera, Bernovský – Blaško
0
Branky a nahrávky: 15. Chlubna (Bilčík, Lichanec), 19. Skořepa (Čachotský, Pekr), 31. Lichanec, 39. Pekr (Chlubna, Zedek), 53. Chlubna (V. Brož, Kolář). Rozhodčí: Ondráček, Marek – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 45:17. Průběh utkání: 5:0.

Průběh utkání

Po vlažném začátku, který poznamenala série nepřesností a řada přerušeních, se Dukla dostala do tempa. Chvílemi to vypadalo, jako by měli Jihlavští početní výhodu, ačkoliv tomu tak nebylo. Tomáš Harkabus přihrávkou přes brankoviště uvolnil Matěje Zadražila. Marek Peksa se ovšem stihl přesunout a zakončení zlikvidovat. Šumperský brankář byl nejvýraznější postavou půlky první třetiny, ve které si na něm vylámali zuby v dalších šancích i Tomášové Harkabus a Chlubna nebo Jiří Fronk.

Nakonec se domácí přeci jen po zásluze dočkali. Adam Dvořák nabil Vlastimilu Bilčíkovi, jehož prudkou ránu ještě tečoval mimo gólmanův dosah Tomáš Chlubna. Draci také chvilkami vystrkovali růžky. Konstantin Tjurin vedl na pravém křídle přečíslení dvou na jednoho, jeho přihrávku ale zblokoval domácí bek a Tomáš Fučík díky tomu v klidu schoval puk do lapačky. Neprosadil se ani Tadeáš Král. Ten se sice obtočil kolem obránce Jihlavy, pak ale trefil jenom brankářovy betony. Naopak Dukla zvýšila svůj náskok. V přesilové hře po krásné kombinaci zamířil puk od Matěje Pekra přes Tomáše Čachotského až k Josefu Skořepovi, který uklidil kotouč do odkryté klece.

Ve druhé třetině pokračovali domácí v tlaku. Peter Lichanec se během jednoho střídání dostal do dvou slibných šancí, ani jednou na Marka Peksu ovšem nevyzrál. Hostující brankář si poradil i v oslabení Šumperka, když nejprve vyrazil tvrdou ránu Matěje Pekra od modré čáry, po něm zastavil i dorážku Josefa Skořepy. Pak ale zahrozil Šumperk ve vlastním oslabení. Po nešťastné srážce Tomáše Čachotského s Josefem Skořepou se dostal do útočného pásma, Tadeáš Jaroš ale z prostoru mezi kruhy přestřelil jihlavskou bránu.

Pak už bylo větší nebezpečí před brankovištěm Šumperku. Josef Skořepa po přihrávce Tomáše Harkabuse z mezikruží ještě trefil brankářovy betony. Následně paradoxně ve vlastním oslabení ujel Peter Lichanec do přečíslení dvou na jednoho. Lichanec vzal ale situaci na sebe, sjel na osu hřiště a vyslal nádhernou ránu přesně pod horní tyč. Činit se musel také Tomáš Fučík. Po ráně Daniela Kabelky zastavil nebezpečnou dorážku Jozefa Baláže. Skóre se tak mohlo měnit na druhé straně. Pěknou kombinací se prezentovali Jan Zedek, jenž zaznamenal svůj první bod v Dukle, Tomáš Chlubna a zakončující Matěj Pekr, který prostřelil šumperského brankáře střelou pod betony.

Nejblíže ke gólu měl z hostů Daniel Spratek. V úvodu třetího dějství jeho tvrdá rána zazvonila o tyč. V poslední části hry už domácí takový tlak neměli, což bylo dáno také přesilovými hrami Šumperku. Přesto se Jihlava znovu prosadila. Po zmatcích před hostujícím brankovištěm kotouč vyplaval před volného Tomáše Chlubnu, který pohotově doklepl pik do sítě a připsal si druhou trefu v tomto utkání. Dál už se stav utkání neměnil. I díky tomu, že Marek Peksa vyjel daleko z brány, aby zneškodnil samostatný únik Josefa Skořepy. Gól ani nepadl po závaru v posledních sekundách po střele Jana Zedka, Jihlava si tak došla k pohodvému vítězství.

Ohlasy trenérů

Martin Sobotka (DRACI PARS Šumperk): U lídra soutěže a favorita to byl pro nás hrozně složitý zápas. Prokázalo se tabulkové postavení, že Dukla je první a my sedmnáctí, což se v kvalitě projevilo. I přes to, že nejsme v úplné pohodě, jsme sem přijeli s tím, že budeme dobře bránit a budeme se snažit dobře hrát ve středním pásmu a lehce vyhazovat puky. Bohužel se nám to nedařilo. Na poradě si něco řekneme a pak to na zápasu vypadá trošku jinak. Za stavu 0:2 ve druhé třetině se ještě dalo pořád hrát, ale dostaneme přesilovku, jednoduchý puk nám přeskočí hokejku, rázem prohráváme 0:3 a složíme se. Pak už to byla jen otázka skóre a zaplaťpánbůh se zastavilo na výsledku 5:0. Kluci si musí opravdu uvědomit, že soutěž je hrozně těžká. Že jsou tady silní soupeři a musíme hrát jednoduchý hokej. Rychle pryč z obranného pásma, rychle přehrát střední pásmo a něco vytvořit v útočném pásmu. Hrajeme hrozně komplikovaně, hrozně složitě, hrozně pomalu. Hokej je tu daleko rychlejší, my tak musíme být ve všem daleko rychlejší a pohotovější.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): V globálu byl zápas povedený. Měli jsme převahu a byli jsme lepší tým, ale místy jsme měli výpadky, kdy jsme nebyli schopní si přihrát. Sice jich nebylo tolik a zápas jsme kontrolovali, ale měli jsme zbytečná vyloučení ve středním i v útočném pásmu. Ale jinak zápas hodnotíme pozitivně.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie