1:4
(1:1, 0:0, 0:3)

Jako před dvěma lety. Jihlava v druhém zápase série padla 1:4

20.03.2021 / Milan Horák

Druhý zápas čtvrtfinálové série zahájili lépe hosté, i když branka Matěje Berana byla vykoupena zraněním a předčasným koncem střelce prvního gólu hostí v zápase. Dukla sice srovnala ve 13. minutě v přesilovce, jenže z její strany to bylo střelecky vše. Litoměřice totiž dokázaly využít přesilové hry ve třetí třetině, čímž si došli pro výhru 4:1 a situace je tak stejná jako před dvěma lety. I tehdy totiž hosté poslali na druhý souboj do branky jiného gólmana a vyhráli totožným výsledkem. Série se tak za stavu 1:1 stěhuje k řece Labi.
20.03.2021 17:30, Chance Liga - 0. kolo

Žukov – Mareš, Kolář (A), Dundáček, Černý, Bilčík, Strejček, Krenželok – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský, Skořepa, Pekr – Havránek, Lichanec, V. Brož
1

HC Stadion Litoměřice

A. Beran – Marcel, Baláž, Výtisk, Holý, Kremláček, Jebavý, Černohorský – M. Beran, Miškář, Procházka – Toman, Válek, Svoboda – Stehlík, Urban, Konečný – Berka, Jícha, Jánský
4
Branky a nahrávky: 13. Pekr (Čachotský, Dundáček) – 6. M. Beran (Miškář, Holý), 43. Procházka (Miškář, Stehlík), 45. Miškář (Holý, Procházka), 58. Jánský (Toman). Rozhodčí: Čech, Šudoma – Zídek, Vašíček. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Kališníci se velmi rychle oklepali z úvodní prohry. Už v šesté minutě otevřel skóre Matěj Beran, a zařídil tak hostům rychlé vedení a lepší vstup do utkání. Ve chvíli, kdy si na trestné lavici odpykával trest Fronk, se po přihrávce Holého dostal k puku na vrcholu pravého kruhu Miškář a prudce vypálil. Puk se následně i díky teči od obličeje clonícího Berana dostal až do sítě Zhukova. Beran musel následně z utkání odstoupit, neboť mu puk přivodil tržnou ránu pod pravým okem. Domácí měli šanci na vyrovnání hned o minutu později. Lichanec se dostal ke střele na hranici brankoviště, jeho pokus však skončil pouze pouze na levé tyči klece, kterou strážil Adam Beran. Ve 13. minutě už se ale domácí mohli radovat. Při hře v početní výhodě po faulu Urbana napřáhl z levého kruhu Matěj Pekr. Jeho střela byla tak prudká, že zaplachtila až za záda berana - 1:1.

Ihned po startu druhé části Zhukova ranou z levého kruhu prověřil Urban, skóre po dobrém zákroku zůstalo nezměněné. Ze stejného místa pálil následně o chvíli později Procházka. Druhá třetina i přes řadu šancí na obou stranách byla nakonec bezgólová.

Ve 43. minutě se radovala opět střídačka Litoměřic. Dukla poskytla hostům výhodu přesilové hry, která se stala pro domácí celek osudnou. Rána od modré z hole Holého, následná skrumáž před brankou domácích, kde se nejlépe zorientoval Martin Procházka a doklepl puk za brankovou čáru - 1:2. Další faul Jihlavy přišel o minutu a půl později a Litoměřice opět trestaly. Po pěkné kombinaci dostal nabídku na vrchol pravého kruhu Patrik Miškář, který vypálil bez přípravy a trefil přesně pravou šibenici - 1:3. Hosté však ještě neměli dost a neustále zaměstnávali Zhukova nespočtem střel. V 58. minutě definitivně pojistil výhru Litoměřic Peter Jánský, který po vybruslení na kruh projel mezi dvěma domácími obránci a zavěsil přesně k levé tyči - 1:4. Následně se na ledě již nic nestalo a touto výhrou Litoměřice srovnaly stav série,

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): První třetinu jsme neodehráli vůbec dobře a nehráli jsme play-off hokej. Bylo štěstím, že byl stav jen 1:1. Od druhé třetiny konečně začala mít naše hra nějaké parametry. Kluci se po Matějově (Beran - pozn. aut.) zranění semkli a musím říct, že hokej vypadal z naší strany úplně jinak. Ve třetí třetině rozhodla naše přesilovka v náš prospěch, na rozdíl do prvního zápasu, a to byl asi klíč k výhře.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): V první třetině jsme měli mnohem více ze hry než soupeř. Dostávali jsme se do přečíslení se spoustou šancí, ale nevyužitých. Po druhé třetině se stav neměnil. Ve třetí třetině přišlo na naší straně pět nebo šest vyloučených. Jsme debilové! To prostě v takovém zápasu nejde. Když jdeš do třetí třetiny za stavu 1:1 a uděláš pět nebo šest vyloučení, hraješ deset nebo dvanáct minut v oslabení, z čehož padly všechny branky... Já nevím, nemám k tomu moc co říct. Prostě někde asi od konce druhé třetiny jsme začali prohrávat osobní souboje, nohy nám nešly tak jako včera, pak ty fauly... Jestli z těch několika faulů něco řešil jeden, který něco hasil? Pak ostatní byly zbytečné. Pochopit se dá faul, kterým vyřeším nějaký průšvih, který se tam stal a hrozí z toho, že dostaneme gól. To bylo jednou, když nám soupeř mohl jet sám a udělali jsme nedovolené bránění. Ale v útočném pásmu podražení a léčení nějakých mindráků, že nám to nejde? To je prostě špatně. Ale stav série je 1:1 a na venkovních kluzištích jsme byli v základní části nejlepší. Tak doufám, že to potvrdíme dále