3:4p
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Prodloužení nám jdou! V prvním finále Jihlava přemohla Kladno

17.04.2021 / Filip Ardon

Paráda! Hned v úvodním finálovém souboji na horkém kladenském ledě Jihlava dokázala setnout Rytíře, kteří sice v první třetině ztráceli gól, rychlou otočkou ve druhé se však dostali do vedení, které Jihlava neustále umazávala, až se skóre po 60 minutách ustanovilo na výsledku 3:3. O osudu tuhé bitvy tak muselo rozhodnout prodloužení, které ukončil po minutě a půl Peter Lichanec a oslavy v kabině budou bouřlivé - 3:4 v prodloužení!
17.04.2021 18:00, Chance Liga - 0. kolo

Rytíři Kladno

Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Marosz, Filip, Račuk – Melka, Pitule, Hlava – Jelínek, Machač, Kubík – Bílek
3

HC Dukla Jihlava

Zhukov – Kolář, Bukač, Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, Havránek – Jiránek, Zadražil, Pekr – Čermák, V. Brož
4
Branky a nahrávky: 32. Račuk (Melka, Marosz), 34. Machač (Jelínek), 47. Plekanec (Frye) – 16. V. Brož, 37. Havránek (Čachotský, Strejček), 50. Strejček (Pekr, Čachotský), 62. Lichanec (Bilčík). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Jindra, Kokrment. Vyloučení: 3:5, navíc Pitule (KLA) 5 min a do konce. Využití: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: 49:25 (13:7, 15:11, 21:4 - 0:3). Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

Průběh utkání

Kladno vletělo do finále velmi aktivně, zápas byl ale od úvodu v obrovském tempu od obou mužstev. Rytíře mohl poslat do vedení Jaromír Jágr, který využil soupeřova špatného střídání a procedil puk mezi Zhukovovou rukou a tělem. Puk však vypadl jen vedle branky. Domácí posléze nevyužili početní výhodu a do vedení šla v 16. minutě jako první Dukla. Vítězslav Brož přejel do útočného pásma, nahodil na branku a Andrej Košarišťan si vybral slabší chvíli – 0:1. A vzápětí bylo pro Kladno ještě hůř. Tomáš Pitule narazil na mantinel soupeře a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Rytíři ale dlouhé oslabení přestáli bez větších potíží a sami se pokoušeli o vyrovnání. Prudkou Plekancovu ránu v oslabení ale Zhukov vyrazil. Už v plném počtu hráčů na ledě pak Antonín Melka tečoval Hlavovou pobídku jen těsně nad. Kladno se tak poprvé radovalo až v další přesilovce. Melka poslal před brankoviště nádhernou střílenou přihrávku a Marek Račuk usměrnil kotouč do sítě – 1:1. A Rytíři se rázem rozjeli! Šimon Jelínek rozjel další akci po pravé straně, křížem krásně našel Patrika Machače a ten se ranou z první nemýlil – 2:1. Ještě do sirény však bylo opět srovnáno. Jihlava předvedla výstavní kombinaci a Tomáš Havránek zakončoval do prázdné branky – 2:2.

Ve třetí části se pokračovalo v důrazném hokeji, který vyústil v menší šarvátku mezi Jelínkem a hostujícím Harkabusem. Rytíři vzápětí hráli početní výhodu a v ní se dostali opět do vedení. Tomáš Plekanec si několikrát vyměnil puk se Zachem Fryem a ranou z pravého kruhu propálil Maksima Zhukova – 3:2. Jenže ani tohle vedení nemělo dlouhého trvání. Jan Strejček si na druhé straně najel rovněž na pravý kruh a bekhendem překonal Košarišťana – 3:3. Minutu před koncem třetiny mohl domácím vystřelit vítězství Račuk, dobrou přihrávku před branku ale nezužitkoval.

Došlo tak na prodloužení, které odstartovalo velkou šancí Kladna. Domácí se ale neprosadili a z protiakce soupeř rozhodl. Peter Lichanec zakončil z ostrého úhlu a puk skončil až v síti – 3:4.

Ohlasy trenérů

David Čermák (Kladno): Náš problém byl, že jsme měli jako v celém play off špatný vstup do zápasu. Nedaří se nám to nějak nabudit, abychom si získali náskok. I když jsme se v průběhu zápasu zlepšovali a dostali jsme se dvakrát do vedení, tak jsme to bohužel po našich chybách ztratili. V prodloužení jsme neproměnili vyloženou šanci a z protiútoku jsme dostali rozhodující gól.

Viktor Ujčík (Jihlava): Kladno v utkání potvrdilo, že je to vynikající a silný tým, který je bojovný a hraje na krev. Ač se mu doteď nedařily přesilovky, tak zase ukázal, že v pravý čas za to umí vzít. My jsme se dostali do ztráty soupeřovými přesilovkami, ale kluci v sobě vždycky našli sílu a dokázali se vrátit do zápasu. Za tuhle bojovnost a nasazení jsme dostali dar, že jsme zápas vyhráli. Měli jsme tam ještě nějakou spojnici a nastřelenou tyčku. Do zítřka máme spoustu věcí na přemýšlení, protože místy to byl opravdu fičák. Nemusí ale vždycky vyhrát lepší tým, je to play off. My ukázali srdce a to rozhodlo.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie