6:5sn
(1:1, 1:4, 3:0 - 0:0)

Strhující stíhací jízda Dukle přinesla dva body

27.10.2021 / Andrea Nováková

Jihlavu čekal další domácí duel, v němž přivítala Draky ze Šumperka. První třetina přinesla vyrovnaný stav 1:1. Avšak prostřední část byla pro Duklu hrozivá, když dostala 3 góly při vlastních přesilových hrách. Draci se ocitli ve čtyřbrankovém vedení. Ale domácí nesložili zbraně a dokázali vyrovnat stav utkání na 5:5 zásluhou Filipa Eliáše. Zápas dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byla šťastnějším týmem Dukla.
27.10.2021 17:30, Chance Liga - 16. kolo

HC Dukla Jihlava

Žukov (41. Wolf) – Bilčík, Kowalczyk, Mareš, Eliáš, Niko, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Illéš – Harkabus, Seman, Cachnín – Helt, Lichanec, Fronk – Havránek, Juda, Brož
6

DRACI PARS Šumperk

Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Machů, Řezáč, Hrachovský, Dudycha – Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Mácha – Furch, Spratek, Kohút – Lednický, Scheuter, Horký
5
Branky a nahrávky: 1. Skořepa (Illéš), 40. Lichanec (Bilčík, Kowalczyk), 43. Brož (Bilčík, Juda), 49. Fronk (Eliáš), 57. Eliáš (Brož, Cachnín), rozh. náj. Čachotský – 10. Kratochvíl (Drtil, Žálčík), 24. Vachutka (Kratochvíl), 28. Žálčík, 30. Macuh (Furch, Kohút), 37. Vachutka (Žálčík). Rozhodčí: Úlehla, Marek - Vašíček, Dědek. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. V oslabení: 2:3. Diváci: 1082. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 6:5.

Průběh utkání

Na gól se dnes opravdu dlouho nečekalo. Hned po 23 vteřinách se trefil kapitán Dukly Josef Skořepa, který hezky vymetl horní růžek Mokryho branky. Šumperk měl k dispozici dvě přesilové hry. První přesilovku nedokázali Draci využít, protože domácí celek se dobře bránil. Z druhé početní výhody branka padla, když kotouč do brány dorazil Petr Kratochvíl, poté co Zhukov vyrazil puk pouze před sebe. Jihlava si zahrála přesilovou hru 5 na 3 po sérii tří slepených hostujících vyloučení. Tyto přesilové hry se domácím příliš nepovedly, takže to nemělo vliv na změnu skóre.

Z kraje druhé třetiny si Dukla zahrála přesilovou hru po vyloučení Dávida Kohúta. Červenožlutým se početní výhoda vůbec nedařila, ba naopak inkasovali branku z hole Daniela Vachutky, který ujel domácí obraně a bekendovou kličkou překonal Maksima Zhukova. Další přesilová hra Jihlavy a další gól Šumperka. Tentokrát tvrdě vystřelil Lukáš Žalčík a jeho prudká střela skončila v brance. O dvě minuty později se opět měnilo skóre. Do tříbrankového vedení poslal Šumperk Rok Macuh, který ukázkově vymetl pavučiny v Zhukovově brance. Šance pro Jihlavu přišla koncem druhé části, když byl na 4 minuty vyloučen Rok Macuh za hru vysokou holí, která způsobila krvavé zranění v obličeji Jakuba Illéše. Málo vídaný úkaz předvedl Šumperk, když dal třetí branku ve vlastním oslabení. Na 5:1 zvyšoval Daniel Vachutka. Jedenáct vteřin před druhou přestávkou se prosadila i Jihlava, když puk do Mokryho branky dorazil Peter Lichanec.

Ve třetí periodě došlo na straně domácí Dukly ke střídání gólmanů. Maksima Zhukova v brance vystřídal Adam Wolf. Jihlava hrála oslabení 4 na 3, při kterém Vítězslav Brož objel branku a zasunul puk za záda Mokryho. Jihlava stáhla hru na tři útoky. Šumperk dostal výhodu přesilové hry, což zas taková výhoda nebyla, protože Dukla udeřila a přidala další branku v oslabení. Jiří Fronk nejdříve napálil tyč, od které se puk k němu vrátil a pro jihlavského útočníka nebyl problém puk dorazit za brankovou čáru. Domácí si vytvořili mnoho šancí. Střelecká aktivita se Dukle vyplatila. V 57. minutě se prosadil Filip Eliáš, jehož zásluhou se podařilo vyrovnat. Zápas došel do prodloužení, které přineslo tři vyloučené hráče, ale žádný gól. O vítězi zápasu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byla úspěšnější Dukla, když vítězný nájezd proměnil zkušený Tomáš Čachotský.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (DRACI PARS ŠUMPERK): Viděli jsme hodně bláznivý zápas. Dukla zkolabovala ve druhé části, my ve třetí třetině. Ale jestli ode mne někdo čeká nějaké zklamání a kritiku mého mužstva, tak je na omylu. Máme mladý tým a kluci tvrdě pracovali. Dva zkušení a klíčoví hráči, kteří by situaci třeba zvládli lépe, leží doma nemocní. Bojovali jsme a kluci tvrdě pracovali. Že jsme zápas nezvládli, je věc druhá. Vedli jsme 5:1 a stěžejní gól byl na konci druhé třetiny na 2:5. To byla zlomová branka a mohli jsme mít třeba strach a asi to tak bylo. Klukům nemohu vytknout jediné slovo. Bylo cítit, jak Dukla dotahovala, jela a šla na krev a měla na to, aby kvalitou a chtíčem celý zápas otočila. Bod bereme i s vědomím, že se musíme naučit takto rozehrané zápasy dotahovat.

Ještě než zakončím, tak bych chtěl prosbu pro pány rozhodčí. Nechci kritizovat, protože si to nemůžu dovolit. Chtěl bych rozhodčí poprosit, aby hráče nechali hrát. Ani z jedné strany nebyly v tomto zápase záludnosti. Ale pokud rozhodčí vstupují tak moc do zápasu, je z toho oboustranná omáčka. A vůbec nemířím na to, že by někdo pískal proti nám. Myslím si, že v utkání mělo být daleko méně trestů a i ti hráči si zaslouží nechat plynulý hokej, který tam prostě kvůli vyloučení nebyl. Berte to jako prosbu, nikoliv jako kritiku.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Já asi navážu na závěr trenéra soupeře. Stoprocentně s tím souhlasím a byl bych rád, kdyby si to vzali k srdci. To je první věc. Druhá věc je, že bychom tentokrát byli rádi, kdyby sudí soupeře tolik nevylučovali. Protože to, co jsme předváděli při našich přesilových hrách, to opravdu nemá obdoby. Hlava mi nebere, že v předcházejícím zápasu venku dokážeme díky přesilovkám otočit utkání ve svůj prospěch nebo si jimi dokážeme pomoct. A ti samí kluci dostanou soupeře při přesilovkách v dalším utkání doma na koně. Nevím, jestli je to DOMA slovo, které je svazuje a dává jim nějaké okovy na ruce a na nohy. Měli jsme velmi slušný vstup do zápasu, že jsme hráli velmi slušně kombinačně a drželi jsme se v útočném pásmu na puku. Co jsme si připravovali, to jsme dokázali hrát. A najednou nás kolaps v našich přesilovkách dostal úplně skoro až na dno. Bylo pak vidět, že někteří kluci ani nechtějí puk a báli se hrát. Ve druhé třetině to místy vypadalo na exhibici soupeře, protože Śumperk má velmi šikovné hráče, byť některé velmi mladé. Byli brusliví, dokázali se udržet na puku a jsou do kombinace. Ti vycítili, v jakém jsme stavu a zápas zaváněl exhibicí. Lichiho dotlačený gól na 2:5 před závěrem druhé třetiny nám ukázal, že jsme schopní branku dát. Poté jsme hru stáhli na tři lajny a tyhle tři formace se rvaly jako o život. Jsem hrozně rád, že to kluci zvládli otočit. Ti, kteří zápas takto dohráli, dostanou zítra volno, protože jsme nyní měli spoustu zápasů v rychlém sledu. V pátek se připravíme na Kadaň a tam chceme hrát úplně úplně jinak - hlavně v přesilovkách.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie
×
Dnes v 18:00 | Dorost
HC Dukla Jihlava
Mountfield HK