2:4
(1:2, 0:1, 1:1)

První výhra v přípravě. Dukla si dovezla vítězství ze Šumperka

16.08.2022 / Kateřina Glogarová

Po nevydařeném prvním přípravném utkání zajížděli Jihlavané na led dalšího týmu z uplynulého ročníku baráže o Chance ligu. Domácí Šumperk se sice ve třinácté minutě dostal do vedení, když se prosadil ex-jihlavský forvard Patrik Čermák, který je u draků na zkoušku. Ve stejné minutě ale srovnal Tomáš Harkabus a nedlouho po něm vstřelil první gól za Duklu útočník Petr Beránek. Vítězná trefa přišla s koncem druhé části z hole Vítězslava Brože. Draci sice na začátku třetí části snížili dalším bývalým jihlavským hráčem Lukášem Žálčíkem, ale červenožlutí si vítězství utéct nenechali a naopak ho v závěru pečetili gólem dalšího novice v Dukle, útočníka Patrika Miškáře - 4:2.
16.08.2022 18:00, Přípravné zápasy - 0. kolo

DRACI PARS Šumperk

Lackovič – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský – Průžek, Bartoš, Žálčík, Hajný, P. Čermák, Jouza, Křemen, Šuhaj, Bernat, Antoníček, E. Čermák, Horký
2

HC Dukla Jihlava

Beran – Jáchym, Kočí, Kowalczyk, Dvořák, Matějíček, Haman - Beránek, Miškář, Šik - Cachnín, Juda, Brož - Harkabus, Seman, Pořízek - Křehlík, Handl, Mácha
4
Branky a nahrávky: 13. P. Čermák (Šuhaj), 43. Žálčík (Drtil) – 13. Harkabus (Kočí), 15. Beránek (Miškář, Šik), 38. Brož (Juda), 58. Miškář (Jáchym, Kočí). Rozhodčí: Novotný, Cik – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Průběh utkání

Vstup do zápasu vyšel lépe Drakům, i přestože první šance patřily hostům. Po faulu Drtila hned v úvodu si totiž Dukla zahrála přesilovou hru. Jenže tu promarnila a svou šanci dostal naopak Šumperk. V početní výhodě se ze slotu prosadil ex-jihlavský útočník Patrik Čermák, který otevřel skóre utkání. Jihlava však rychle zareagovala a do jedné minuty dokázala z hole Tomáše Harkabuse vyrovnat. Během další dvouminutovky své umění představil Patrik Miškář. Ten našel napříč útočným pásmem úplně volného Petra Beránka, který nekompromisně zavěsil do horní části Lackovičovy branky.

Prostřední část nebyla na góly bohatá jako ta první, diváci ve Škoda aréně ale měli na co koukat. Prvními útočnými akcemi totiž mohli poznávat nové tváře v šumperských dresech. Dobrými nápady se prezentovali například Bernat, Křemen nebo Kadeřávek. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl ale Jiří Průžek, který v samostatném úniku přestřelil bránu Dukly. Závěr periody patřil opět hostům. Tři minuty před druhou sirénou se totiž přesnou ranou k pravé tyči prosadil Vítězslav Brož a mužstvo trenéra Ujčíka šlo do dvougólového trháku.

Poslední dvacetiminutovka začala v duchu dračího tlaku a honbou za vyrovnáním. Svěřenci Lukáše Majera snížili stav už po pár minutách hry. Tomáš Drtil poslal výstavní přihrávkou do samostatného nájezdu Lukáše Žálčíka, jenž tváří v tvář jihlavskému brankáři proměnil. V závěrečných minutách šumperský tlak gradoval a možná největší šanci si připsal opět Jiří Průžek, ani tentokrát na maskovaného muže žlutohnědých nestačil. Poté přišel nedovolený zákrok ze strany Parsu. Jihlava sehrála přesilovou hru na výbornou a po gólové parádě Patrika Miškáře definitivně rozhodla o osudu zápasu.

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Herně to bylo lepší než zápas v Táboře. Za týden jsme nějaký posun udělali. Věnovali jsme se systémovým věcem, obranné pásmo, napadání, založení útoku. Přesilovkám a oslabením jsme se ještě nevěnovali. Byl tam pohyb, krásné akce a góly. Chyb je v naší hře samozřejmě pořád spousta a jsou vidět hlavně v obraně. Tomu se postupně budeme věnovat. Zúžení kádru zatím ještě vynecháme. Když se ve finále podíváte na naši soupisku, tolik hráčů navíc tady není. Ale někdo ještě určitě půjde pryč.

Lukáš Majer (DRACI PARS Šumperk): Měli jsme špatný vstup do utkání. V podstatě celou první třetinu nám chyběl správný přístup a správné nastavení. Do zápasu nás dostala až situace okolo 38. minuty, respektive souboj Ludvíka Rutara a Ondřeje Hrachovského s Tomášem Harkabusem. Od tohoto okamžiku jsme byli zpět a celou třetí třetinu jsme měli šanci na srovnání výsledku za podpory diváků. Bohužel v závěru jsme se sami zastavili pětiminutovým vyloučením. Jihlava byla po 40 minut lepší a silnější na kotouči a také v ofenzivě. My, ač jsme se jakýmkoliv způsobem drželi v systému, tak zatím ty zápasy chodíme odehrát a nikoliv odpracovat. Pak to chytáme až v samotném závěru a tak kvalitní soupeř, jako je Jihlava, si to umí pohlídat. Víme o tom a rozhodně máme na čem pracovat. Trochu nám budování hry zkomplikovala druhá lajna, která se nám rozpadla. Daniel Vachutka a Šimon Jelínek jsou na delší dobu mimo sestavu v důsledku zranění, takže jsme museli trošku míchat se sestavou a zkoušet některé hráče, kteří tady s námi ani nebyli od začátku. To však neomlouvá nastavení, které jsme do zápasu měli a které je neakceptovatelné. Máme mladý tým a kluci se učí rychle. Oba úvodní zápasy ukázaly, že potenciál máme.