Primátorův pohár patří HTA, Dukla skončila šestá

21.03.2010 / Zdeněk Drla

AKTUALIZOVÁNO - Vítězem 4. ročníku turnaje čtvrtých tříd O pohár primátora města Jihlavy se stali hráči HTA (Hockey Talent Academy), kteří ve finále porazili pražskou Slavii 4:0. Třetí skončil Rožnov pod Radhoštěm. Domácí čtvrťáci Dukly skončili na šestém místě.

Individuální ceny

Nejlepší brankář: Martin Altrichter (SLA)
Nejlepší obránce: Filip Rufer (TRI)
Nejlepší útočník: Ondřej Trejbal (HTA)
Nejužitečnější hráč: Jan Kallus (ROZ)

Dovednostní soutěže:

Nejlepší brankář: Jakub Škarek (JIH)
Nejlepší střelec: Sebastian Slávik (NZA)
Nejrychlejší bruslař: Michael Gaspar (HTA)

Finále

HC Slavia Praha - HTA 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: Matyáš Filip, Adam Kalaj, Ondřej Trejbal, Vojtěch Kropáček. Vyloučení: 2:0. Bez využití.
Nejlepší hráči utkání: Martin Altrichter (SLA) - Martin Janáček (HTA)

o 3. místo

HC Oceláři Třinec - HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: Dominik Habčák, Jan Hladoník - Jan Kallus 3, Petr Wolf. Vyloučení: 2:0. Bez využití.
Nejlepší hráči utkání: Dominik Habčák (TRI) - Michael Vavřík (ROZ)

o 5. místo

HC Slezan Opava – HC Dukla Jihlava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: . Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0.
Nejlepší hráči utkání: Marcel Čížek (OPA) – Oliver Havelka (JIH)

o 7. místo

HK Lokomotiva Nové Zámky – SK Telč 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Branky: Sebastián Slávik 2, Markus Bórik – Milan Tušer, Dominik Kalenda, Vít Brož, Dan Zadina, Patrik Rašín, Ladislav Ryšavý. Vyloučení: 2:3. Bez využití.
Nejlepší hráči utkání: Markus Bórik (NZA) – Zuzana Martinů (TEL)

Výsledky v play-off

HK Lokomotiva Nové Zámky – HC Slezan Opava 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Branky: Markus Bórik - Jakub Bitomský 3, Marcel Čížek, Jan Vojtovič. Vyloučení: 1:0. Bez využití.
Nejlepší hráči utkání: Ladislav Kiss (NZA) - Jakub Bitomský (OPA)

HC Dukla Jihlava – SK Telč 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: Adam Hrbatý, Jan Lupač, Adam Najman – Alan Rufer, Vít Brož. Vyloučení: 3:2. Bez využití, V oslabení: 1:0.
Nejlepší hráči utkání: Jakub Škarek (JIH) - Alan Rufer (TEL)

HC Slavia Praha – HC Oceláři Třinec 6:5 sn (2:0, 0:2, 3:3 – 1:0)
Branky: Adam Klapka 2, Timofej Drokin, Stanislav Večerník, Robin Všetečka – Miloš Roman 2, Dan Przybyla, Patrik Raček, Jan Hladoník. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1.
Nejlepší hráči utkání: Adam Klapka (SLA) - Filip Rufer (TRI)

HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm - HTA 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: Michael Vavřík – Vojtěch Kropáček 2, Matyáš Filip, Tomáš Homolka. Vyloučení: 1:4. Bez využití, V oslabení: 0:1.
Nejlepší hráči utkání: Oliver Dvořák (ROZ) - Vojtěch Kropáček (HTA)

4. Telč	        0 b.

SK Telč – HC Oceláři Třinec 0:12 (0:4, 0:3, 0:5)
Branky: Dan Przybyla 4, Patrik Raček 3, Miloš Roman 2, Michal Puto, Dominik Habčák, Szymon Radczienciak. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1.

Oceláři rozhodli o svém vítězství již v prvních pěti minutách hry, kdy nastříleli tři branky. Brankostroj Severomoravanů pokračoval i ve druhé a třetí třetině. Hráčům Telče se čestný úspěch vstřelit nepodařilo.

Nejlepší hráči utkání: Patrik Rašín (TEL) - Dan Przybyla (TRI)

HC Slezan Opava – HTA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: Adam Kalaj, Daniel Klusáček. Vyloučení: 1:4. Bez využití.

Znovu zápas Opavy a znovu fotbalový výsledek. Střelci HTA našli recept na překonání opavského gólmana pouze dvakrát.

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Vojkůvka (OPA) - Jan Kvapil (HTA)

HK Lokomotiva Nové Zámky – HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm 0:13 (0:4, 0:5, 0:4)
Branky: Jan Kallus 5, Petr Wolf 3, Zdeněk Vilém, Lucas Soška, Tomáš Holiš, Matěj Sumec, Michael Vavřík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1.

Ani hattrick nestačil Petru Wolfovi, aby se stal nejlepším střelcem zápasu. S pěti přesnými zásahy ho předstihl Jan Kallus.

Nejlepší hráči utkání: Nikol Polómová (NZA) - Petr Wolf (ROZ)

HTA – HC Oceláři Třinec 6:2 (2:0, 1:0, 3:2)
Branky: Ondřej Trejbal 3, Matěj Kolda 2, Vojtěch Kropáček - Patrik Raček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.

Vítězství HTA se začalo rodit v páté minutě první třetiny, kdy hráči v bílém využili přesilovou hru. Hattrick zaznamenal Ondřej Trejbal.

Nejlepší hráči utkání: Michael Gaspar (HTA) - Patrik Raček (TRI)

HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm – HC Slavia Praha 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: Tomáš Kulišťák - Jiří Vaniš 3, František Řehák 2, Adam Klapka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:3.

Zápas vyšel jednoznačně Slavii Praha, která dokázala hned třikrát skórovat ve vlastním oslabení, z toho jednou při hře 3 na 5! Excelentní střeleckou formu potvrdil útočník Jiří Vaniš.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Kulišťák (ROZ) - Jiří Vaniš (SLA)

HK Lokomotiva Nové Zámky – HC Dukla Jihlava 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: Markus Bórik - Adam Hrbatý 2, Jan Lupač, Pavel Svoboda, Jan Prokš. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.

V počátku vyrovnané utkání se slovenským soupeřem. Dukla zasadila Novým Zámkům drtivý úder na konci druhého dějství, kdy už na 4:1 zvyšoval vteřinu před koncem třetiny Pavel Svoboda. Blízko hattricku byl Adam Hrbatý, který při soupeřově power-play trefil ale pouze tyč.

Nejlepší hráči utkání: Sebastian Slávik (NZA) - Adam Hrbatý (JIH)

SK Telč – HTA 0:8 (0:2, 0:1, 0:5)
Branky: Adam Kalaj 3, Ondřej Trejbal 2, Matěj Kolda, Matyáš Filip, Michal Trejbal. Vyloučení: 4:1. Bez využití.

Zápas se hrál ve velmi svižném tempu, hráči Hockey Talent Academy se dostali do vedení už v osmé vteřině, kdy skóroval Ondřej Trejbal. Poté pak přidal hattrick Adam Kalaj a bylo rozhodnut. Po jedné brance vstřelili ještě Matěj Kolda, znovu Ondřej Trejbal, Matyáš Filip a Michal Trejbal. Kuriozitou zápasu byl hráč s číslem 9,5 (devět a půl)! Důvod byl prostý. V týmu byli dva hráči s číslem 95.

Nejlepší hráči utkání: Vlastimil Krejčí (TEL) - Adam Kalaj (HTA)

HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm – HC Dukla Jihlava 8:0 (1:0, 1:0, 6:0)
Branky: Michael Vavřík 2, Jan Kallus 2, Tomáš Kulišťák, Zdeněk Vilém, Petr Wolf, Marian Janík. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Rožnov se dostal do vedení až v sedmé minutě, kdy vyloučení jihlavského Jana Prokše potrestal již po pěti vteřinách přesilové hry Tomáš Kulišťák. Navlas stejný průběh měla i třetí přesilovka Rožnova. Po necelé půlminutě se prosadil Michael Vavřík. Ve třetím dějství zasypali Valaši jihlavskou branku sprchou střel. Šest jich skončilo v síti. Jihlava podlehla Rožnovu vysoko 0:8.

Nejlepší hráči utkání: Jan Kallus (ROZ) – Adam Najman (JIH)

HC Slavia Praha – HK Lokomotiva Nové Zámky 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
Branky: Robin Všetečka 2, František Řehák, Timofej Drokin, Šimon Rosembaum, Jiří Vaniš. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0.

O výsledku rozhodli hráči Slavie Praha již v první třetině, kdy nasázeli do sítě slovenského týmu čtyři branky.

Nejlepší hráči utkání: Robin Všetečka (SLA) - Robo Levák (NZA)

SK Telč – HC Slezan Opava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: Jan Vojtovič. Vyloučení: 4:1. Bez využití.

O fotbalovém výsledku rozhodli hráči Opavy až v závěru druhé třetiny.

Nejlepší hráči utkání: Dan Zadina (TEL) - Jan Vojtovič (OPA)

Pátek 19. března 2010

Dukla Jihlava – Slavia Praha 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: Jan Prokš, Adam Najman, Adam Hrbatý – Jiří Vaniš, František Řehák. Vyloučení: 2:6. Bez využití.

Dukla Jihlava se dostala do vedení už po deseti vteřinách hry, kdy přihrávku Jana Lupače zametl za záda slávistického gólmana Martina Altrichtra Jan Prokš. Během první třetiny jiskřilo na obou stranách, šance Slavie ale likvidoval v jihlavské kleci jistý Jakub Škarek. Za jeho záda pak pražský tým dostal puk až v samém závěru prvního dějství – skóroval Jiří Vaniš.

Jednobrankové vedení vrátil Dukle na začátku druhé třetiny po samostatné akci Adam Najman – 2:1. Jakoby v prvním zápase turnaje soupeřili jihlavští střelci o nejrychlejší branku. Po deseti vteřinách hry se ve třetí třetině prosadil Adam Hrbatý – 3:1. Řadu dalších slávistických pokusů pak likvidoval opět Jakub Škarek. Slavia snížila půl minuty před koncem, ale ani hra bez brankáře v samém závěru nevedla k vyrovnání.

Nejlepší hráči utkání: Jan Prokš (JIH) – František Řehák (SLA)

HC Oceláři Třinec – HC Slezan Opava 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: Miloš Roman 2, Jan Hladoník - Tadeáš Vícha. Vyloučení: 2:1. Bez využití.

Hned druhý zápas turnaje přinesl severomoravské derby. Proti vítězi loňského ročníku – HC Oceláři Třinec – se postavil Slezan Opava vedený ex-jihlavským trenérem Romanem Vaňkem. A hrál se svižný hokej nahoru dolů, kdy šance na obou stranách likvidovali oba brankáři.

Opava se do vedení dostala v osmé minutě, kdy skóroval Tadeáš Vícha. Na branku Třince se čekalo dalších deset minut - vyrovnával Miloš Roman. Na začátku druhé třetiny udeřili Třinečtí v rozmezí necelé půlminuty hned dvakrát. Nejprve se z dorážky prosadil znovu Miloš Roman, poté Jan Hladoník. Pohledný zápas, ve kterém bylo k vidění spoustu pěkných přihrávek a důrazných soubojů před brankou, nakonec vyhráli Oceláři 3:1.

Nejlepší hráči utkání: Miloš Roman (TRI) – Tadeáš Vícha (OPA)