Sedmáci přivezli z Olomouce zlato!

17.08.2010 / Zdeněk Drla

Sedmáci Dukly Jihlava mají za sebou už první turnaj sezony. O víkendu vyrazili svěřenci trenérů Františka Zemana a Luboše Anděla do Olomouce. A svoji účast přetavili ve zlato. V prvních dvou zápasech remizovali s Pardubicemi a Duklou Trenčín, pak si ale smlsli na Vítkovicích a Olomouci.

Sobotní výsledky:

HC Dukla Jihlava – HC Eaton Pardubice 4:4 (0:1, 2:0, 2:3)
Branky: Chylík, Mejzlík, Kousal, Čermák.
Vstup do turnaje se jihlavským hráčům nepovedl úplně nejlépe. V první třetině se nechali zatlačit do vlastní obranné třetiny, od druhé části hry se jejich herní projev zlepšil, začali lépe bruslit a po zásluze se dostali do vedení. Ve třetí třetině si stále udržovali jednobrankové vedení, nevyužili však několika vyložených šancí na zvýšení náskoku a soupeř necelé dvě minuty před koncem zápasu po pěkné akci vyrovnal.

HC Dukla Jihlava – HC Dukla Trenčín 5:5 (3:3, 1:1, 1:1)
Branky: Anděl 2, Oščádal, Pospíchal, Čermák.
Utkání, kdy žádný ze soupeřů neměl více jak jednobrankový náskok. Jihlavská Dukla soupeře přehrávala, ovšem hráči Dukly Trenčín vždy dokázali vyrovnat.

Nedělní výsledky:

HC Dukla Jihlava – HC Vítkovice Steel 12:1 (6:0, 4:1, 2:0)
Branky: Čermák 3, Anděl 2, Chylík 2, Cihlář, Najman, Oščádal, Pražák, Váňa.
V prvním nedělním zápase si jihlavští hráči lehce poradili s tápajícími Vítkovicemi. Po skvělé první třetině, kdy soupeře přestříleli 21:5, skóre v dalším průběhu navyšovali a zápas v pohodě vyhráli.

HC Dukla Jihlava – HC Mora Olomouc 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: Anděl 2, Chylík, Najman, Váňa.
Utkání s domácími se stalo zápasem o první místo. Jihlavským hráčům se povedl vstup do utkání - ve 3. minutě vedli 2:0. Celý zápas dobře bruslili a soupeře téměř nepouštěli do vážnějších akcí.

Sestava Dukly Jihlava:

Škarek – Havelka, Indra, Pospíchal, Pražák, Šlapáček, Váňa – Anděl, Berka, Cihlář, Čermák, Chylík, Kousal, Mejzlík, Najman, Oščádal
Trenéři: František Zeman, Luboš Anděl.

Individuální ocenění:

Nejlepší střelec: Lukáš Anděl – HC Dukla Jihlava
Nejlepší obránce: Martin Božík – HC Dukla Trenčín
Nejlepší brankář: Václav Venkrbec – HC Mora Olomouc

Vítězný tým. Horní řada zleva:trenér František Zeman, Tomáš Mejzlík,, David Váňa, Vladimír Oščádal (za ním schovaný David Čermák), Patrik Indra, Lukáš Anděl. Dolní řada: Pavel Kousal, Jiří Cihlář, Kryštof Chylík, David Šlapáček, Vojtěch Pražák, Gabriel Havelka, Ondřej Najman, Josef Berka, Ladislav Pospíchal, Jakub Škarek (ležící).

Nejlepší střelec. Lukáš Anděl natřílel během turnaje šest branek.

Na procházce. Tým sedmáků využil volna k procházce po městě.