Dukla ve finále zdolala Zlín a slaví prvenství na domácím turnaji O pohár hejtmana Kraje Vysočina

27.12.2013 / Zdeněk Drla

Vítězem VII. ročníku Turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina je Dukla Jihlava. Mladí svěřenci trenéra Martina Pykala porazili ve finále Zlín 7:3.
Dukla porazila v semifinále Žďár nad Sázavou 4:0, když se o všechny trefy postaral Tomáš Chlubna. Ve finále se tento šikovný útočník blýskl dalším hattrickem.

Turnaj byl vypsán pro hráče ročníku narození 2002 a mladší. Letos se ho účastnilo osm týmů, rozdělených do dvou skupin, které se hrály v Jihlavě a ve Žďáře nad Sázavou.

Skupina A (Jihlava)
HC Dukla Jihlava, MHC Warrior Brno, OLH Spartak Soběslav, MHC Martin (SVK)

Skupina B (Žďár nad Sázavou)
SKLH Žďár nad Sázavou, PSG Zlín, Královští lvi Hradec Králové, HC Orlíci Uničov

Po odehrání základních skupin systémem každý s každým se v neděli první dva týmy z obou skupin utkaly v Jihlavě o medaile, týmy na třetích a čtvrtých místech se střetly ve Žďáře nad Sázavou.

1. zápas: HCM Warrior Brno - HC Dukla Jihlava 5:3

Do prvního zápasu sedmého ročníku Turnaje O pohár hejtmana Kraje Vysočina vstupili lépe brněnští hráči, když už v 9. minutě vedli o tři góly. Jihlavští mladíci dokázali jejich náskok stáhnout na rozdíl jediné branky. V divoké dvouminutovce zkraje třetí třetiny však o svém vítězství rozhodli hráči Warrioru a připisují si tak do tabulky první dva body.

Branky a nahrávky: 5. Kos (Krška), 6. Kučera (Korec), 9. Kučera (Korec), 24. Kos (Korec), 25. Marčík (Krška) - 13. Chlubna (Čermák), 20. Augusta (Vondrů), 24. Menšík (Polodna). Rozhodčí: Kuřítko, Suchý. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3. Třetiny: 3:0, 1:3, 1:0. Nejlepší hráči utkání: Jakub Kos (WAB) - Matouš Menšík (JIH).

HCM Warrior Brno: Vystavěl Marek, Atanasiadis Nikolas - Ludvík Jakub, Chocholouš Jonáš, Mrkvica Jiří, Drábek Jan, Mahdal Filip, Točík Miroslav - Kos Jakub, Kubíček Tomáš, Krška Patrik, Marčík Lukáš, Korec Matyáš, Vodák Jakub, Kučera Lukáš, Partyka Sebastian. Trenér: Apostolidis Igor

HC Dukla Jihlava: Falta Tomáš, Krejčí Filip - Racek Tomáš, Sapík Matyáš, Adam Tobias, Moravec David, Chvátal Marek, Mikeš Kevin - Havel Marian, Čermák Patrik, Chlubna Tomáš, Augusta Patrik, Kochrda Jiří, Vondrů Tomáš, Mlejnek Dominik, Polodna David, Menšík Matouš, Štoll Martin, Buzek Jan, Pokorný Petr. Trenér: Pykal Martin

PRVNÍ ZÁPAS. V prvním utkání turnaje prohráli mladí Dukláci s brněnským Warriorem 3:5. Ceny nejlepším hráčům, kterými byli vyhlášeni Matouš Menšík (Dukla Jihlava) a Jakub Kos (Warrior Brno), předal trenér A-týmu Dukly Jihlava Petr Vlk. Foto: Josef Plechatý

Na další obrázky z prvního hracího dne se můžete podívat ve fotogalerii.

2. zápas: OLH Spartak Soběslav - MHC Martin 5:8

Branky a nahrávky: 5. Lang, 11. Král (Lang), 22. Hanák (Lang), 24. Lang (Hanák), 35. Gargula (Lang) - 8. Fedorová (Rumanová, Fatul), 12. Fedorová (Rumanová), 15. Fedorová (Vladár), 17. Fedorová (Rumanová), 24. Fedorová (Rumanová), 29. Libutka (Kráľ), 31. Smidžár (Kráľ), 36. Smidžár. Rozhodčí: Kuřítko - Suchý. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:7, 5:7, 5:8 . Třetiny: 2:2, 2:3, 1:3. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Kobera (SOB) - Martina Fedorová (MAR).

OLH Spartak Soběslav: Kobera Tomáš - Pojar Pavel, Řehout Filip, Kozák Adam, Lamač Daniel, Gargula Kryštof, Lang Kryštof, Hanák Tomáš, Král Matěj, Máca Vladimír, Masopust Matouš, Slabý Vojtěch, Mička Lukáš, Mrkvička Štěpán, Hájek Tadeáš. Trenér: Máca Vladimír

MHC Martin: Maťovčík Pavol - Belica Lukáš, Olekšák Peter, Fatul Oliver, Vladár Artur - Nagy Boris, Kráľ Adam, Smidžár František, Libutka Dominik, Rumanová Nikola, Fedorová Martina, Malík Kristián. Trenér: Mrukvia František

3. zápas: HC Dukla Jihlava - OLH Spartak Soběslav 5:3

Branky a nahrávky: 5. Menšík (Chlubna), 10. Havel, 16. Čermák (Sapík), 17. Mlejnek (Buzek), 20. Buzek (Havel) - 15. Lang (Hanák), 15. Masopust (Hanák), 19. Hanák (Pojar). Rozhodčí: Ryšavý A. - Obrtel. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3 . Třetiny: 2:0, 3:3, 0:0. Nejlepší hráči utkání: Tobias Adam (JIH) - Kryštof Lang (SOB).

HC Dukla Jihlava: Krejčí Filip, Falta Tomáš - Racek Tomáš, Sapík Matyáš, Adam Tobias, Moravec David, Chvátal Marek, Mikeš Kevin - Havel Marian, Čermák Patrik, Chlubna Tomáš, Augusta Patrik, Kochrda Jiří, Vondrů Tomáš, Mlejnek Dominik, Polodna David, Menšík Matouš, Štoll Martin, Buzek Jan, Pokorný Petr. Trenér: Pykal Martin

4. zápas: MHC Martin - HCM Warrior Brno 4:1

Branky a nahrávky: 2. Kráľ (Smidžár), 11. Smidžár (Libutka), 15. Fedorová (Rumanová), 28. Rumanová (Olekšák) - 13. Krška (Marčík, Kos). Rozhodčí: Ryšavý A., Čurilla. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. Nejlepší hráči utkání: Nikoleta Rumanová (MAR) - Tomáš Kubíček (WAB).

5. zápas: HC Dukla Jihlava - MHC Martin 5:3

Drama od začátku do konce. Takový by třetí zápas mladých Dukláků na turnaji. V duelu se slovenským Martinem museli vyhrát, aby mohli život naději na účast v nedělní finálové skupině v Jihlavě. V případě prohry či remízy by cestovali k dalším utkáním do Žďáru nad Sázavou. A zápas začal pro jihlavské barvy hrozivě. Martin už ve druhé minutě vedl 2:0, když se o oba přesné zásahy postaraly dvě slečny - "ostrostřelkyně" - Nikoleta Rumanová a Martina Fedorová. Pak ale zabrala Dukla a díky gólům Tomáše Chlubny, Matouše Menšíka, Mariana Havla a znovu Tomáše Chlubny otočila na 4:2. Další dramatická chvíle přišla krátce po čtvrtém jihlavském gólu, kdy se slovenský tým dotáhl na rozdíl jediné branky. Pátý gól přidal ve 34. minutě, tedy dvě minuty před koncem, Dominik Mlejnek. Dukla vyhrála druhý zápas a o tom, zda postoupí do finále z prvního nebo z druhého místa se rozhodne v posledním duelu dnešního dne mezi Soběslaví a Warriorem Brno.

Branky a nahrávky: 12. Chlubna (Čermák), 13. Menšík, 17. Havel (Vondrů, Mikeš), 22. Chlubna (Menšík, Čermák), 34. Mlejnek (Polodna) . Rozhodčí: Ryšavý A., Lukáč. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3. Třetiny: 1:2, 3:1, 1:0. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Chlubna (JIH) - Oliver Fatul (MAR).

6. zápas: HCM Warrior Brno - OLH Spartak Soběslav 3:2

Branky a nahrávky: 9. Korec (Kubíček, Kučera), 12. Korec (Kos), 31. Kos (Kučera, Vodák) - 19. Hanák, 20. Lang. Rozhodčí: Ryšavý A., Lukáč. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:0. Nejlepší hráči utkání: Nikolas Atanasiadis (WAB) - Tomáš Hanák (SOB).

4. HC Orlíci Uničov       4:7   1
Pozn.: Při rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas, dalším kritériem je menší počet trestných minut.

4. OLH Spartak Soběslav

1. semifinále: HCM Warrior Brno - PSG Zlín (11:45)
2. semifinále: SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava (13:15)
o 3. místo: HCM Warrior Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 9:2
finále: HC Dukla Jihlava - PSG Zlín 7:3

1. semifinále: HCM Warrior Brno – PSG Zlín 4:6

Branky a nahrávky: 23. Kučera, 26. KUčera (Kos), 37. Partyka (Kos), 40. Kučera (Krška) – 1. Ondík (Zemánek), 17. Zemánek (Ondík), 28. Mlýnková (Hrazdíra), 31. Liss (Chludil), 34. Hrazdíra, 45. Hrazdíra (Talafa) . Rozhodčí: Kotlík, Kuřítko. Vyloučení:2:2 . Využití: 0:0. V oslabení:0:0 . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 4:5, 4:6 . Třetiny: 0:1, 2:2, 1:3. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Kučera (WAB) – Tadeáš Talafa.

PSG Zlín: Šarman Dominik, Plšek Adam – Talafa Tadeáš, Liss Richard, Marek David, Macík Adam, Prokeš Antonín, Šindelek Filip, Odstrčilík Lukáš, Bechánek Adam, Čajavová Sára, Čech Richard, Chludil Lukáš, Hrazdíra Richard, Kopčil Michal, Martinec Tomáš, Ondík Filip, Ševčík Tomáš, Zemánek Tomáš, Mlýnková Natálie. Trenér: Pagáč Miroslav

2. semifinále: SKLH Žďár nad Sázavou – HC Dukla Jihlava 0:4

Branky a nahrávky: 4. Chlubna (Menšík), 22. Chlubna (Menšík, Čermák), 38. Chlubna (Menšík), 42. Chlubna (Menšík). Rozhodčí: Kotlík, Kuřítko. Vyloučení: 1:0 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 0:4. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:2. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Vít (ZNS) – Tomáš Chlubna (JIH).

Žďár nad Sázavou: Vít Lukáš, Klíma Petr - Adámek Miroslav, Beran Otakar, Kouba David, Macek Václav, Machalová Barbora, Pecka, Samuel - Bednář Dominik, Brož Petr, Brůha Marek, Doležal Tomáš, Malenovský Šimon, Novák Jaroslav, Kaláb Kryštof, Pospíšil Filip, Štola Martin. Trenér: Bednář Marek

o 3. místo: HCM Warrior Brno – SKLH Žďár nad Sázavou 9:2

Branky a nahrávky: 12. Kos, 16. Kos, 22. Kos (Kučera), 25. Kos (Drábek), 27. Kučera (Kos, Krška), 30. Mahdal (Krkvica), 32. Vodák (Korec), 42. Marčík (Kos), 45. Chocholouš - 8. Malenovský (Bednář), 34. Štola (Pospíšil). Rozhodčí: Jeletz, Sibera. Vyloučení: 1:1 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2, 9:2. Třetiny: 1:1, 5:0, 3:1. Nejlepší hráči utkání: Lukáš Marčík (WAB) – Petr Brož (ZNS).

finále: HC Dukla Jihlava – PSG Zlín 7:3

Branky a nahrávky: 15. Chlubna (Čermák), 24.. Chlubna (Čermák), 27. Čermák (Menšík Chlubna), 36. Havel, 37. Menšík (Chlubna), 42. Chlubna, 43. Moravec (Havel) . Rozhodčí: Jeletz, Sibera. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:3. Třetiny: 1:0, 2:1, 4:2. Nejlepší hráči utkání: Patrik Čermák (JIH) – Natálie Mlýnková (ZLN).