První zápas IIHS nabídl gólovou přestřelku, Blue Sharks porazili White Kings11:5

26.07.2015 / Tomáš Lysý

Hokejová část Mezinárodní sportovní školy má za sebou první den. Dopoledne se všichni hokejisté rozdělili do dvou česko-finských týmů a absolvovali dvě treninkové jednotky. Odpoledne přišlo na řadu oficiální focení a první modelový zápas. Tréninková hala Horáckého zimního stadionu viděla pořádnou gólovou přestřelku, Blue Sharks porazili White Kings poměrem 11:5. V neděli čeká šestačtyřicítku mladých hokejistů stejný program s budíčkem od 6:45.

Zatímco dopoledne se hráči obou týmů poprvé poznali a absolvovali tréninky na ledě a na suchu, odpoledne bylo určeno focení. Srovnat šestačtyřicítku hráčů a celý realizační tým nebyl pro dvojici fotografů zrovna lehký úkol. Nicméně podařilo se a vzápětí se každý hráč vyfotil na hokejové kartičky.

Celý program úvodního dne vyvrcholil prvním modelovým zápasem. Blue Sharks, jak je pojmenován tým v modrých dresech, se v úvodu první třetiny rychle dostal do dvougólového vedení, které udržel. Do kabin se po dvaceti minutách odcházelo za stavu 4:2 pro Žraloky. Ve druhé třetině vstřelil vedoucí tým další dva rychlé góly, v závěru periody pak vstřelily oba týmy po jedné brance. Gólová přestřelka pokračovala i v závěrečné třetině a konečné skóre vyznělo lépe pro Blue Sharks, kteří vyhráli 11:5.

Úvodní zápas IIHS 2015

White Kings - Blue Sharks 5:11 (2:4, 1:3, 2:4)

Branky a nahrávky: 11. Isosaari (Kaltounková, Vihonen), 19. Isosaari (Kaltounková, Vihonen), 38. Čermák, 54. Čermák (Isosaari), 57. Vihonen (Kaltounková) – 5. Chlubna (Kaivanto), 9. Jämsä (Chlubna), 15. Chlubna (Jämsä), 16. Viitanen, 21. Jämsä (Chlubna), 25. Brož (Lähteenmäki), 38. Jämsä (Chlubna), 41. Malenovský, 47. Chlubna (Kaivanto), 53. Brož (Koňařík), 58. Vacík (Paunila).

White Kings: Tomáš Falta, Rasmus Ruuska - Jasperi Jokinen, Niilo Heiska, Tomáš Doležal, Casper Sippola, Dominik Vacík, Antti Vihonen, Lukáš Dvořák, Joonas Virtanen - Aaro Alho, Patrik Čermák, Markus Koskinen, Jesse Lahtinen, Kristýna Kaltounková, Jere Isosaari, Dan Fiala, Olli Lehtinen, Niilo Liminka, Filip Klofáč, Martin Štola, Miika Roslöf.

Blue Sharks: Tommi Roslöf, Filip Krejčí - Lukáš Vít, Michal Kerber, Lauri Oks, Lukáš Koňařík, Niko Veittikoski, Michal Poledna, Anton Viitanen, David Matula, Santeri Vuorinen - Pyry Jämsä, Tomáš Chlubna, Antti Kaivanto, Lauri Lähteenmäki, Petr Brož, Jakub Egart, Patrik Vacík, Nikke Paunila, Topi Peltovako, Samuli Tallgren, Šimon Malenovský, Jiří Doležal.

Na několik fotografií z prvního dne IIHS se můžete podívat ve fotogalerii.

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU. Z týmu Modrých žraloků byli vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu Tomáš Chlubna a Pyry Jämsä. Puk pro nejlepší hráče utkání z týmu Bílých králů získali Kristýna Kaltounková a Jesse Lahtinen (zleva). Ceny předávali Vítězslav Holub (zcela vlevo), předseda Regionálního sdružení České unie sportu a jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban (zcela vpravo). Foto: Zdeněk Drla.