Do Jihlavy míří poslední tým tabulky - Draci ze Šumperka

20.10.2015 / Zdeněk Drla

Do Jihlavy míří aktuálně poslední tým tabulky WSM Ligy. Šumperk získal v patnácti kolech stejně jako Most všehovšudy dvanáct bodů a právě se Severočechy uzavírá peloton druhé nejvyšší hokejové soutěže.
Zápas mezi Duklou Jihlava a Šumperkem začíná na Horáckém zimním stadionu ve středu 21. října 2015 v tradičních 17:30 hodin.

Šumperk nově navázal spolupráci s extraligovými Pardubicemi, proto se v jeho kádru objevují i mladíci z východočeského týmu. Ta zatím, jak se zdá, moc nefunguje.

Poslední zápasy Šumperka

V dosavadním průběhu sezony vybojoval tým Šumperka dvanáct bodů a patří mu tak poslední příčka tabulky. Z vítězství za tři body se radovali svěřenci trenérů Radka Kučery a Libora Pivka jen dvakrát - v Havířově a v Přerově. Další bodíky posbírali v remízových zápasech. Doma patří k vůbec nejhorším týmům. Po bodu brali v zápasech s Horáckou Slavií Třebíč a s Duklou Jihlava.

Salith Šumperk - HC Benátky nad Jizerou 2:6
LHK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk 3:4 (pp)
Salith Šumperk - HC Slavia Praha 0:6
SK Kadaň - Salith Šumperk 4:3
SK Horácká Slavia Třebíč - Salith Šumperk 2:3 (sn)

15. kolo: Salith Šumperk - HC Most 2:3

Branky a nahrávky: 9. Brunec (Tomášek, Půhoný), 20. Tomášek (Brunec, Zdráhal) – 11. Smolka (Divíšek, Zeman.), 16. Hanzl (Hora), 57. Divíšek (Strejček). Rozhodčí: Kika – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 755. Střely na branku: 46:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:1.

Salith Šumperk: Šindelář – Holík, Roupec, Sedlák, Prokop, Zdráhal, Puzič, Bažant, Petira – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Brunec, Tomášek, Půhoný – Kaut, Voženílek, Hroch

Pohled do statistik

Šumperk nasázel do sítí soupeřů sedmatřicet gólů. Nejpilnějším v tomto ohledu je třiadvacetiletý Tomáš Fořt. Mladý zlínský útočník se trefil šestkrát, k tomu přidal čtyři asistence. Kanadskému bodování Šumperka ale vévodí jiný hráč s extraligovými zkušenostmi. Pardubický Jiří Půhoný přispěl do klubových statistik čtyřmi góly a sedmi asistencemi.

V brankovišti Draků odchytal nejvyšší porci minut Filip Šindelář. Vítkovický gólman naskočil ve třinácti zápasech, s průměrem 3,47 gólu na zápas a procentuální úspěšností lehce nad 90 procent. Pouze ve dvou případech se mezi tři tyče postavil Daniel Zelenka (83,87% a 6,53 GZ). Pardubický Brandon Maxwell a plzeňský Patrik Polívka se v týmu jenom mihli.

Poslední vzájemný zápas Dukly se Šumperkem

3. kolo: Salith Šumperk - HC Dukla Jihlava 4:5 (sn)

Ve třetím kole sehrála Dukla v Šumperku bezgólovou první třetinu. V rozmezí necelých dvanácti minut v prostředním dějství se však na ledě strhla hotová přestřelka. Padlo sedm gólů - čtyři dala Dukla. O nadějné vedení přišla jihlavská družina pár vteřin před koncem třetí třetiny. V prodloužení pak vystřelil bonusový bod pro Jihlavu Richard Diviš.

Branky a nahrávky: 22. Tomášek (Půhoný), 25. Plášek, 31. Fořt (Zdráhal, Vrdlovec), 60. Půhoný – 24. Diviš (Alekseev), 28. Dundáček, 31. Gríger (Prokš, Anděl), 33. Harkabus, 62. Diviš (Skořepa, Štebih). Rozhodčí: Trombík – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 845. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5. Třetiny: 0:0, 3:4, 1:0 - 0:1.

Salith Šumperk: Šindelář – Bažant, Zdráhal, Havlík, sedlák, Prokop, Drtil – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Půhoný – Milfait, Voženílek, Půlpán – Ostřanský, Hroch

HC Dukla Jihlava: Škarek – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Melenovský, Flek - Alekeseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Prokš, Gríger, Anděl

PŘESTŘELKA V ŠUMPERKU. Sedm gólů za necelých dvanáct minut. To byla druhá třetina zápasu třetího kola mezi Šumperkem a Duklou. Jihlava vyhrála v prodloužení 5:4. Foto: Lubomír Hynek