Historický okamžik. Dukla se poprvé představí v Přerově

23.10.2015 / Zdeněk Drla

Na přerovském zimním stadionu se v rámci 17. kola WSM Ligy poprvé v historii představí A-tým Dukly Jihlava. Do těchto dnů tam z Jihlavy jezdily bojovat o body pouze žákovské týmy.
Zápas mezi HC ZUBR Přerov a HC Dukla Jihlava začíná v sobotu 24. října 2015 v 17 hodin. Průběh duelu můžete sledovat prostřednictvím tradičního textového přenosu na portálu www.onlajny.com

Ve čtvrtém kole aktuálního soutěžního ročníku WSM Ligy se Dukla s Přerovem utkaly vůbec poprvé v historii na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. V sobotu 24. října 2015 budou hokejoví fanoušci v Přerově svědky dalšího historického milníku. Na jejich ledě se poprvé v historii představí A-tým červenožlutých. Shodou okolností hned v neděli míří do Přerova i jihlavští mladší a starší žáci. Přerov si tak užije "víkend s Duklou".

Poslední zápasy Přerova

Přerov se v úvodu soutěže pohyboval ve vyšších patrech tabulky. Nováčkovské kouzlo patrně pominulo a modro-žlutý tým čeká, i vinou rozsáhlé marodky, už šest kol na bodový zisk. S osmnácti body je Přerov na dvanácté příčce tabulky. Dukla má naopak nastartovanou sérii výher, když naplno bodovala čtyřikrát po sobě a s 29 body stíhá kvarteto týmů na čele tabulky. Prodlouží svěřenci trenérů Petra Vlka a Františka Zemana šňůru úspěchů i na přerovském ledě?

Benátky nad Jizerou - Přerov 5:1
Přerov - Prostějov 2:3
Slavia Praha - Přerov 2:1
Kadaň - Přerov 5:1
Přerov - Třebíč 2:5

16.kolo: HC Most - HC ZUBR Přerov 3:2

Branky a nahrávky: 14. Smolka (Alinč, Divíšek), 35. Slavíček (Havlíček), 40. Chlapík (Grin) – 12. Běhal (Goiš), 51. Dostálek (Grof, Pšurný). Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 217. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:1

HC ZUBR Přerov: Slovák (41. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Sikora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka – Š. Kratochvíl, Šebek, Hrazdira

Pohled do statistik

Přerov nastřílel soupeřům jednačtyřicet gólů, více jak čtvrtinu z nich má na svědomí Vlastimil Dostálek. Jednadvacetiletý odchovanec Hradce Králové se trefil už jedenáctkrát, k tomu přidal šest asistencí a vede tak kanadské bodování Přerova. Produktivní jsou i Roman Pšurný (5+9) či Milan Procházka (1+12), druhý nejlepší střelec Přerova Marek Sikora (7+2) je čtvrtý.

V brankovišti se zatím objevili čtyři gólmani. Veterán Martin Vojtek ale v průběhu sezony ukončil aktivní kariéru, třinecký Juraj Šimboch odešel do druholigového Frýdku-Místku, na postu jedničky se tak točí už jen dva maskovaní muži: Jiří Slovák (91,28 % úspěšnost zákroků, 2,98 gólu na záaps) a nově i Lukáš Klimeš (88,89 %, 4,29 GZ), kterého brněnská Kometa poslala z Třebíče právě do Přerova.

Poslední vzájemný zápas Dukly s Přerovem

Historicky první vzájemné měření sil mezi A-týmy Dukly Jihlava a Přerova na Horáckém zimním stadionu vyznělo lépe pro hostující hráče se Zubrem na prsou. Přerov bral dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Do zápasu ovšem vstoupila Dukla skvěle, ve třetí minutě skóroval Skořepa, v minutě jedenácté Harkabus. Hostům se podařilo snížit zkraje druhé třetiny, k vyrovnání se dostali v 37. minutě. Třetí dějství o vítězi nerozhodlo, stejně tak ani pětiminutové prodloužení. V samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Přerov jediný úspěšný exekutor Marek Sikora.

4. kolo: HC Dukla Jihlava - HC Zubr Přerov 2:3 (sn)

Branky a nahrávky: 3. Skořepa (Dundáček), 11. Harkabus (Kohout, Seman) – 21. Pšurný (Procházka, Dostálek), 37. Procházka (Sikora, Popelka), rozh. náj. Sikora. Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Zídek. Vyloučení: 3:8. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1438. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:3. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:0 - 0:0

POPRVÉ DO PŘEROVA. A-tým Dukly Jihlava se vůbec poprvé předsatví ledě přerovského zimního stadionu. Jak se jí bude dařit v premiérovém zápase. Ve čtvrtém kole podlehla Dukla Zubrům doma 2:3 po samostatných nájezdech. Foto: Libor Plíhal (Jihlavský deník)