2:3
(2:1, 0:1, 0:1)

Dukla si poradila i s Hradcem Králové

16.08.2011 / Lukáš Souček

Škoda, že se už nehraje liga, říkají si jistě jihlavští hokejisté. V období přátelských zápasů jsou totiž neporazitelní. I čtvrtý přípravný duel skončil jejich vítězstvím. Tentokrát to odnesl Hradec Králové. Hosté z Jihlavy sice museli dvakrát dotahovat nepříznivě se vyvíjející skóre, ale ve třetí třetině se díky Padělkovi dostali do vedení 3:2, které udrželi až do závěrečné sirény.
16.08.2011 18:00, Přípravné zápasy - 0. kolo

Hradec Králové

Čech - Karlíček, Čížek, Kania, Poživil, Hendrich, Čáp, Klement, Rangl - Kadlec, Tvrdík, Jindřich - Moskal, Koudelka, Budínský - Kubica, Brož, Macháň - Bláha, Rufer, Mičulka.
2

Halmoši - Ficenc, Krejnus, Jaroš, Dobrovolný, Kaláb, Zelený, Kolda - Karpov, Domin, Krupka - Jeslínek, Pometlo, Padělek - Mikšovský, Maliník, Čachotský - Polcar, Hubáček, Zeman.
3
Branky a nahrávky: 4. Mičulka, 18. Mičulka (Rangl, Klement) - 5. Domin (Karpov), 34. Mikšovský (Dobrovolný), 45. Padělek. Rozhodčí: Kubeš - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:4. Využití: 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Ostrý start do zápasu a tři branky

Do úterního přátelského utkání vstoupili aktivněji domácí. Konkrétně Martin Koudelka připravil šanci pro Patrika Moskala, ale na první gól se nakonec muselo čekat do čtvrté minuty. Lukáš Mičulka, který přijel na zkoušku z extraligového Třince, hned ve svém prvním utkání zamířil přesně pod břevno jihlavské klece a otevřel skóre utkání.

Jenže hosté doslova bleskově odpověděli. Role kanonýra se ujal bývalý hradecký hráč Petr Domin a přesnou střelou se zasloužil o vyrovnání na 1:1. Hned vzápětí mohli jít hosté do vedení, ale v přesilové hře své šance neproměnili Jaroš ani Polcar.

Během prvního dějství diváci sledovali atraktivní hokej z obou stran. Hrálo se nahoru, dolů a tři stovky fanoušků se v ochozech druhé haly rozhodně nemohly nudit. V závěru prvního dějství se domácí tým prosadil podruhé. Nahození Davida Rangla od modré čáry tečoval ještě ve vzduchu Lukáš Mičulka a druhou brankou v hradeckém dresu vrátil Východočechům vedení.

Dukla si vytvořila tlak a srovnala skóre

Hned ze začátku druhého dějství mohlo být srovnáno, ale byl to znovu Václav Jaroš, který nepřekonal brankáře Jakuba Čecha. Hradečtí si pak zbytečně komplikovali situaci častými vyloučeními a Dukla měla spoustu slibných šancí na vyrovnání.

V nejnebezpečnější pozici se ocitl zřejmě Michal Jeslínek, jehož teč nakonec skončila na tyči hradecké svatyně. Přesto se Jihlava dočkala vyrovnání. Adam Mikšovský si udělal prostor před brankou a přihrávku Dobrovolného proměnil ve druhý hostující gól.

Ve druhé třetině si ještě oba týmy připsaly po jedné slibné šanci, která zaváněla brankou. Nejprve Koudelka nedorazil za brankovou čáru střelu Budínského a v poslední minutě Krupka s Karpovem nevytěžili branku ze slibně vypadající situace dva na jednoho.

Jihlava rozhodla zápas, Hradec vyhrál nájezdy

Tempo ve třetí třetině už trochu upadlo. Na obou týmech se zřejmě začala projevovat únava z náročné přípravy na nadcházející sezónu. Nakonec padl jediný gól, který rozhodl o vítězi celého utkání.

Ve 45. minutě se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Aleš Padělek a vystřelil Dukle pomyslné tři body. Hradec sice toužil po prvním úspěchu v letošní přípravě, ale další dvě vyloučení vzala svěřencům trenéra Jiřího Mičky vítr z plachet.

Po skončení utkání se ještě oba celky dohodly na samostatných nájezdech. Ze šesti nájezdů padl jediný gól, který zařídil hradecký obránce Ondřej Poživil. Hradečtí tak mohli být spokojeni alespoň s úspěchem v disciplíně, která jim vloni dělala problémy.

Jiří Mička (trenér Hradce Králové):
„Opět jsme prohráli, ale Jihlava dneska hrála naprosto famózně. Když nepočítám Petohrad, tak ze všech soupeřů, se kterými jsme hráli, se předvedla suverénně v nejlepším světle. Hodně bruslila, od druhé třetiny nás lehce přehrávala svou disciplínou a organizací hry. Od druhé části byla prostě suverénně lepší.“

Patrik Augusta (asistent trenéra Jihlavy):
„Šlo o kvalitní zápas, na obou stranách se hodně bruslilo. My jsme hůř začali, ale od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a díky tomu jsme byli aktivnější, častěji na kotouči a měli jsme víc brankových příležitostí. Také jsme si vyzkoušeli hodně přesilovek a oslabení. Určitě je hezké vyhrávat, ale v přípravě jsou výsledky druhořadé a budou se počítat až od poloviny září.“