Po pauze míří do Jihlavy Jestřábi z Prostějova. Zastaví Dukla rozjeté Hanáky?

07.11.2015 / Zdeněk Drla

Na jaře zachraňovali v posledních zápasech prvoligovou příslušnost, teď trápí i ty největší favority. Po pomalejším rozjezdu Jestřábi z Prostějova ve WSM Lize válí. Nasbírali už 31 bodů a jsou v první polovině tabulky. A nyní vyzvou aktuálně třetí Duklu Jihlava, která je na dostřel příčky nejvyšší - na vedoucí Kladno ztrácí pouhopouhé tři body.
Zápas mezi Duklou Jihlava a LHK Jestřábi Prostějov začíná na Horáckém zimním stadionu v pondělí 9. listopadu 2015 v tradičních 17:30 hodin.
Přijďte Duklu podpořit v důležitém boji o body!

Poslední zápasy Prostějova

Na konci minulé sezony hájili prvoligovou příslušnost, v nové sezoně by se rádi těmto starostem vyhnuli. Jestřábi sice zkraje sezony střídali úspěchy s porážkami, v období před první pauzou se ale naladili na vítěznou vlnu. Z šesti zápasů vytěžili patnáct bodů. Porazili Benátky, českobudějovický Motor, Slavii Praha, nepříjemnou Kadaň a Most. Nad jejich síly byla pouze v 18. kole Horácká Slavia Třebíč. S jednatřiceti body jsou na sedmé příčce tabulky WSM Ligy.

Pohled do statistik

Týmovým statistikám Prostějova vévodí ex-sparťan Michal Dragoun. Dvaatřicetiletý útočník má na svém kontě 15 kanadských bodů za tři góly a dvanáct asistencí. V závěsu za ním je jihlavským fanouškům dobře známý Marek Drtina, který na Hané hostuje z extraligových Pardubic. Vytáhlý zadák je vůbec nejčastěji skórujícím obráncem celé soutěže. Trefil se už šestkrát, k tomu přidal sedm asistencí. O gól víc než Drtina zapsal z prostějovské družiny útočník Martin Novák, jenž je tak nejlepším střelcem souboru trenéra Kamila Přecechtěla.

Gólmanskou jedničkou Hanáků je zlínský Luboš Horčička. Šestatřicetiletý muž s maskou patří k nejlepším v první lize, když má podle serveru hokej.cz pátý nejnižší průměr inkasovaných gólů na zápas (2,43). Ve statistice úspěšnosti zákroků se pak zkušený gólman může pochlubit dokonce čtvrtou nejlepší procentuální vizitkou, která činí 92,51 %. Čtvrtý je Horčička mezi gólmany WSM ligy i co se týče vychytaných výher, jeho konto jich čítá kulatých deset. Zároveň kryl nejvíce střeleckých pokusů soupeřů - 568.

Poslední vzájemný zápas Dukly s Prostějovem

Naladit se po třech porážkách opět na vítěznou vlnu. To byl jihlavský cíl v sedmém kole WSM Ligy na ledě Prostějova. Úvodní třetina příliš šancí nepřinesla, k vidění bylo i minimum střel. Vše podstatné se událo ve druhé dvacetiminutovce. Třiadvacet vteřin po polovině zápasu vstřelil - jak se později ukázalo - vítězný gól Filip Seman a za pět minut přidal druhý přesný zářez Dukly Dávid Gríger. Ve třetí třetině již hosté svůj náskok zásluhou poctivé hry odzadu udrželi. Výraznou měrou se na výhře červenožlutých podílel Jakub Škarek, který zneškodnil všech 29 střel a vychytal tak první čisté konto za A-tým.

7. kolo: LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 0:2

Branky a nahrávky: 31. Seman (Kohout), 35. Gríger (Melenovský, Dobrovolný). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Poruba. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 2132. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl, Vokurka – Krejčík, Dragoun, Novák, Luňák, Meidl, Čuřík, Rod, Illéš, Moskal, Šlahař, Kuncek, Kajaba
HC Dukla Jihlava: Škarek – Kaláb, Šimek, Štebih, Grebenyuk, Dobrovolný, Zadražil, Šafář – Důras, Skořepa, Prokš, Kohut, Seman, Harkabus, Gríger, Melenovský, Malec, Alekseev, Jícha, Anděl

PŘIJÍŽDÍ JESTŘÁBI. První letošní duel s Prostějovem Dukla zvládla na jedničku. Na Hané vyhrála 2:0. Jak dopadne odveta na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě? Foto: Lubomír Tesař (www.lhkjestrabi.cz)