Je čas odpočinout si od cukroví, pohádek a bramborového salátu. Přijďte se podívat na Duklu!

26.12.2023 / Tomáš Lysý

Dvě povánoční a předsilvestrovská kola Chance ligy přicházejí. Máte už dost cukroví a bramborového salátu? Máte už shlédnuté všechny pohádky? Pak je čas vyjet na hokej! Jihlavští hokejisté se v roce 2023 naposled představí na Zimním stadionu v Pelhřimově, v rámci 32. kola Chance ligy totiž přivítají ve středu 27. prosince 2023 od 17:30 hodin celek LHK Jestřábi Prostějov. Vstupenky na tento zápas můžete koupit prostřednictvím tohoto odkazu. Poslední zápas končícího roku čeká Duklu o dva dny později na ledě Litoměřic.

Kola, která se hrají mezi svátky, tzn. po Vánocích a před Novým rokem, jsou známa vyšší návštěvností. Pokud tomu tak bude i ve středu v Pelhřimově, nikdo se určitě zlobit nebude. Však i kapitán Tomáš Čachotský děkoval stávajícím věrným fanouškům, kteří jezdí Duklu podporovat do azylu, a zároveň vyzýval všechny ostatní, aby jich chodilo více. A proti Prostějovu bude Jihlava diváckou podporu zcela jistě potřebovat. Jestřábům totiž v sezoně dvakrát podlehla, nejprve na pelhřimovském stadionu 2:4 a následně na ledě soupeře 1:3.

Soupiska Prostějova
Realizační tým Prostějova

Prakticky hned po druhém vzájemném zápasu přišla v Prostějově poměrně nečekaná změna. Během reprezentační přestávky se od týmu pakoval trenér Martin Štrba, který na střídačce Jestřábů vydržel sotva půl roku. Přitom vyloženě špatné postavení v tabulce Prostějovští neměli. Semifinalista minulého ročníku byl v tabulce na šestém místě se ziskem 30 bodů z 57 možných. Uvolněné místo zaujal Martin Janeček, který byl na začátku sezony odvolán z Frýdku-Místku po opravdu hrozivém vstupu farmy Třince do nového ročníku.

Po měsíci a půl s novým trenérem mohou v Prostějově částečně bilancovat. Tým pod Janečkovým vedením vyhrál osm zápasů vyhrál dvě třetiny možných zápasů, tedy osm utkání z dvanácti. V tabulce se tým posunul výše, aktuálně mu patří třetí pozice s 53 body, přičemž od druhého Vsetína ho dělí sedm bodů a naopak na osmou Duklu má osm bodů k dobru. Jihlavští si budou muset dát dobrý pozor na Zdeňka Doležala, jenž má na svém kontě již 20 vstřelených branek a je druhým nejlepším kanonýrem soutěže. Ke střelecké potenci ještě přidal deset asistencí a je nejproduktivnějším hráčem týmu. Na třetím místě je v tomto ohledu ex-jihlavský forvard Jakub Illéš, (5+17), jenž je nejlepším prostějovským asistentem.

V kádru Prostějova působí i další hráči, kteří mají poměrně velké zkušenosti s jihlavským hokejem. Jsou jimi útočník Jiří Fronk (8+10), Tomáš Jiránek (6+8) a Tomáš Pitule (2+6) nebo obránci Petr Šidlík (2+4) s Janem Pohlem (1+1), který do týmu přišel nedávno z Poruby. V brance zatím dostává více příležitostí Marek Štipčák (18 zápasů, 91,75 %, 2,39 průměr obdržených branek na zápas) před Jaroslavem Pavelkou (89,52 %, 2,84). Sluší se ještě dodat, že v kádru Prostějova najdeme nejproduktivnějšího beka celé Chance ligy - Tomáše Hanouska, který má bilanci 8+15.

Poslední zápas Prostějova

32. kolo: Prostějov – Zlín 2:1 sn.

Branky a nahrávky: 28. Veselý (Jáchym, Jiránek), rozh. náj. Illéš – 15. Süss (Köhler, Gago). Rozhodčí: Šudoma, Micka - Kráľ, Peluha. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:27. Diváci: 1 374. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Prostějov: Štipčák – Poledna, Hanousek, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš – Doležal, Hašek, Illéš – Veselý, Jáchym (A), Jiránek (A) – Slanina, Pitule, Račuk – Ostřížek, Venkrbec (C), V. Burian – Maruna

Poslední vzájemný zápas

19. kolo: LHK Jestřábi Prostějov – HC Dukla Jihlava 3:1

Branky a nahrávky: 39. Forman (Hašek, Krejčí), 54. Doležal (Račuk, Illéš), 60. Doležal (Pitule) – 59. Havránek (Jungwirth, Ozols). Rozhodčí: Skopal, Obadal – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 10:10 Využití: 1:0. Diváci: 1100. Střely na branku: 19:44. Zblokované střely: 9:19. Vhazování: 41:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Prostějov: Štipčák – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman – Fronk, Hašek, Burian (A) – Veselý, Račuk, Illéš – Ostřížek, Pitule, Doležal – Slanina, Venkrbec (C), Jiránek (A) – Maruna
Dukla: Beran – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Kachyňa, Kolář (A), Kočí – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Jungwirth, Havránek, Štefančík – Jelínek, Menšík, Brož – Berger, Pořízek, Krajč.

Ačkoliv Dukla v prvním vzájemném měření sil ve 21. minutě prohrávala 0:1 a za další čtyři minuty i díky trefě Tobiáše Handla vedla 2:1, z bodů se neradovala. Prostějov totiž také reagoval dvěma brankami a devět minut před koncem definitivně rozhodl o třech bodech za výhru 4:2. Po porážce na ledě Prostějova by proto Jihlava chtěla svého soupeře poprvé v sezoně porazit. Foto: Barbora Stránská