Dukla se utká s Piráty netradičně v pátek večer

23.10.2014 / Zdeněk Drla

Již podesáté v této sezoně se představí Dukla Jihlava před svým publikem. V rámci 17. kola první ligy zavítá na Horácký zimní stadion v minulé sezoně ještě extraligový Chomutov. Piráti ohlásili před sezonou nejvyšší ambice a zatím se jim předsevzetí hrát na špici tabulky daří plnit. Aktuálně jsou druzí za Třebíčí.
Zápas mezi Duklou Jihlava a Piráty z Chomutova začíná na HZS netradičně v pátek 24. října 2014 ve 20 hodin (více zde).

Chomutov patří k favoritům první ligy. O tom není pochyb. Svěřenci trenérského dua Břetislav Kopřiva - Aleš Totter aktuálně okupují druhou příčku tabulky s jednobodovou ztátou na vedoucí Horáckou Slavii Třebíč. Piráti tři zápasy po sobě neinkasovali - poradili si postupně s Prostějovem (3:0), Kadaní (2:0) a Litoměřicemi (2:0). Narazili až v posledním kole, kdy do jejich hookejové areny přicestoval nedaleký Most. Zápas dospěl za stavu 2:2 až do prodloužení a na řadu přišly i samostatné nájezdy. V nich uspěli hosté a favorizovaný tým porazili již podruhé v sezoně stejným výsledkem 3:2.

Pohled do statistik

V týmů chomutovských Pirátů působí celá řada cizinců. Na soupisce najdeme Kanaďany, Fina, Američana, Slováky... I přesto, že se Severočeši drží na špici tabulky, mají na svém kontě pouze 42 gólů. Ve statistikách první ligy tak najdeme prvního Piráta až na dvaadvacátém místě. Je jím slovenský útočník Marek Hovorka, jenž má na svém kontě 13 bodů za šest gólů a sedm asistencí. Třicetiletý hráč je se šesti góly, společně s Kanaďanem Bryanem McGregorem, nejlepším střelcem týmu. Njelpším nahrávačem je Vladimír Růžička mladší.

V brance se prozatím objevili tři gólmani. Největší porci zápasů - dvanáct - odchytal zkušený Miroslav Kopřiva, do čtyřech zápasů zasáhl další maskovaný třicátník Mirolav Hanujlak, ve dvou případech se mezi tři tyče postavil mladík Jan Strmeň. Ten se může pochlubit skvělou úspěšností zákroků - jeho údaj atakuje hranici 97 procent.

Poslední vzájemný zápas

Dukla se s Chomutovem po více jak dvou letech střetla letos ve čtvrtém kole. První třetina se nesla ve střeleckém duchu, padly hned čtyřiu góly. Do vedení šli jako první domácí již v 5. minutě. O dvě minuty později vyrovnal Marek Melenovský, když využil přesilovku pěti proti třem. DOmácí šli znovu do vedení. Na 2:2 vyrovnával ve 14. minutě též v přesilové hře Adam Zeman. Do vedení poslal Duklu kousek za polovinou zápasu Petr Štěpánek. Piráti však v závěru třetí části v přesilovce umocněnou hrou bez brankáře dokázali vyrovnat. O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení. V nájezdech byli úspěšnější hráči Chomutova, kteří si tak připsali bod navíc.

Piráti Chomutov - HC Dukla Jihlava 4:3 (sn)

Branky a nahrávky: 5. Moore (Dušek), 9. Scalzo (McGregor, Sinisalo), 57. Hovorka (Růžička, Skinner), rozhodující nájezd Hovorka – 7. Melenovský (Důras, Štěbih), 14. Zeman (Čachotský, Dobrovolný), 33. Štěpánek (Čachotský, Jarůšek). Rozhodčí: Jílek – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2386. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:0 - 0:0

Piráti Chomutov: Hanuljak – Drtina, Skinner, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl – Hovorka, Růžička, D. Kaše, Květoň, Dušek, Moore, Hřebejk, Kämpf, O. Kaše, Sinisalo, Gajovský, McGregor, Sikora
HC Dukla Jihlava: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Jarůšek, Prokš, Březina, Anděl, Zeman, Kuřítko, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras

ZNOVU NA PIRÁTY. Ve čtvrtém kole přišla Dukla o vedení na chomutovském ledě až v závěru utkání. O bonusovém bodu rozhodovala nájezdová loterie, ve které byli úspěšnější domácí hráči. Na snímku stíhají Tomáš Čachotský a Adam Zeman finského útočníka Tomase Sinisala. Foto: www.piratichomutov.cz

17. kolo: pátek 24. října 2014

HC Dukla Jihlava - Piráti Chomutov (20:00)

17. kolo: sobota 25. října 2014

HC Benátky nad Jizerou - HC Most (16:30)
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Kadaň (17:00)
HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč (17:00)
ČEZ Motor České Budějovice - Salith Šumperk (17:00)
HC AZ Havířov 2010 - Rytíři Kladno (17:00)
LHK Jestřábi Prostějov - HC Rebel Havlíčkův Brod (17:30)