3:2
(2:1, 1:0, 0:1)

Duklácké derby přineslo těsnou výhru Trenčína

26.08.2016 / Marián Vychovalý, Tomáš Lysý

Vstup do utkání Jihlavě vůbec nevyšel a na stadionu v Dubnici nad Váhom vedl Trenčín již po čtyřech minutách o dvě branky. První zásah "české" Dukly přišel na konci prvního dějství, kdy Richard Diviš využil přesilovku. Slovenský tým si ale v závěru prostředního dějství vzal dvougólový náskok zpět. Lehce vyhecovaný konec utkání přinesl snížení Jihlavy, která sice z dvojnásobné početní výhody neskórovala, aby v následné klasické vstřelil svůj druhý gól Richard Diviš. Poté se již stav neměnil, a to ani při hře svěřenců Petra Vlka bez gólmana Jakuba Škarka.
26.08.2016 17:00, Přípravné zápasy - 0. kolo

HK Dukla Trenčín

Kutej – M. Novák, Drgoň, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Holenda, Šefčík – J. Ručkay, Veilleux, R. Dlouhý – D. Novák, Švec, Hudec – Pardavý, Kalináč, Briestenský – Špankovič
3

Škarek – Říha, Bilčík, Dobrovolný, Půža, Grebenyuk, Kaláb, Kajínek - Danišovský, Diviš, Stoklasa, Jergl, Březina, Síkela, Kondratyev, Jícha, Seman, Skořepa, Čachotský, Důras
2
Branky a nahrávky: 3. Holenda (Drgoň), 4. R. Dlouhý (J. Ručkay), 37. Pardavý (Albers) – 16. Diviš (Danišovský), 58. Diviš (Bilčík). Rozhodčí: Krist. Vyloučení: 8:6, navíc Veilleux (TRE) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Trenčínští začali velkým tlakem, který přetavili do dvougólového náskoku. Hned ve třetí minutě se prosadil před brankou Matúš Holenda. O dvě minuty později to bylo už 2:0, když Radek Dlouhý přesně trefil z prostoru mezi kruhy. Další velkou šanci Kalináče zlikvidoval jihlavský brankář Škarek. Potom už hosté vyrovnali hru a také oni si vypracovali několik příležitostí. Kutej musel zasahovat při šancích Jíchy a Semana. V šestnácté minutě využili hosté přesilovou hru díky dorážce Richarda Diviše - 2:1.

Trenčínský tým naopak přesilovky nehrál ideálně a ani tu na začátku druhé třetiny nevyužil v gól. V polovině střetnutí se podařila oběma týmům přečíslení, ale ani Kalináč s Holendou na jedné straně, ani Skořepa s Čachotským na straně druhé nebyli úspěšní. Podobně jako Briestenský, který mohl těžit z přesné přihrávky Pardavého ve třiatřicáté minutě. Za další tři minuty nevyužil další přihrávku Pardavého Veilleux, jehož únik zlikvidoval brankář hostí. Jánu Pardavému zápas skutečně šel a okořenil ho vítězným gólem. V sedmatřicáté minutě tečoval nechytatelně Albersovo nahození - 3:1.

Jihlavě patřila třetí třetina, ve které se snažili o vstřelení kontaktního gólu. Domácí tým totiž převážně bránil náskok. Kutej nejprve překazil hattrickovou radost Divišovi. Pět minut před koncem přišly dva zbytečné fauly trenčínských hráčů. Dvojnásobné oslabení ještě "domácí" ubránili, ale v klasické přesilovce hosté vstřelili gól na 3:2, jehož autorem byl opět Richard Diviš, jenž dvěma trefami oslavil úspěšné završení vysokoškolského studia týž den. V emočně vypjatém a nervózním závěru Jihlava odvolala gólmana a během přesilovky to zkoušela při hře šest na čtyři, ale vyrovnat se jíž už nepodařilo

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme rádi, že můžeme sehrát utkání s takto kvalitními týmy. Nechytli jsme bohužel úvod zápasu, v prvních třech minutách jsme dostali dva laciné góly, což se vlastně protáhlo do celého zápasu. Postupem času se hra vyrovnala. Troufnu si říct, že v poslední fázi jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si spoustu příležitostí k tomu, abychom skórovali, ale bohužel puk do branky nepadl. Ale jak jsem už říkal na začátku nebo v předešlých utkáních - každé takové utkání nás posune v tom směru, abychom věděli, na čem máme a nemáme pracovat a kde nás tlačí bota. Dnes byly v naší hře situace, kdy jsme si vytvořili spoustu příležitostí, ale netrefíme bránu. To jsou zlomové okamžiky zápasu, ale bohužel góly nedáme, naložíme se šancemi tak, jako dneska. Věřím tomu, že to jsou věci, na kterých se dá stále pracovat a budeme se posouvat dále.