3:4
(1:1, 1:3, 1:0)

Dukla v prvním přípravném zápase podlehla Francii

03.08.2012 / Pavel Zeman

První přípravný duel před sezonou mají za sebou hokejisté jihlavské Dukly. V příjemném pátečním odpoledni uvítali ve svém domovském stánku bojovné Francouze. Do vedení je dostal v 15. minutě Martin Filip, pak ale začali řádit hosté, kteří se dostali do tříbrankového trháku. Domácí sice mocně finišovali, ale srovnat krok už nedokázali. Francii podlehli 3:4.
03.08.2012 17:00, Přípravné zápasy - 0. kolo

Novotný - Podlipnik, Jaroš, Kolafa, Štebih, Dobrovolný, Jícha, Kaláb, Zadražil - Hodek, Polcar, Maliník - Jeslínek, Filip, Velecký - Čachotský, Vysloužil, Zeman - Prokš, Kadlec, Malec
3

Francie

Quemener - Baazi, Benoit, Claireaux, Besson, Colotti, Arrossemena, Ritz - Guitierrez, Michel, Trabichet - Custosse, Gaborit, Chakiachvili - Terrier, Dusseau, Rech - Doyle, Mulle, Kara
4
Branky a nahrávky: 15. Filip (Jeslínek), 34. Malec (Kaláb), 51. Jeslínek (Velecký) - 18. Gaborit (Rech), 23. Guitierrez (Kara, Besson), 26. Rech, 32. Claireaux (Rech). Rozhodčí: Homola - Rittich, Guth. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 543. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Utkání svou svou kvalitou bylo přímo úměrné prvnímu duelu v přípravném období. Jihlavě trvalo dobrých 15 minut, než se dostala do jakéhosi tempa. Jako první se mezi úspěšné střelce zapsal Martin Filip, který využil perfektního pasu Jeslínka a dostal Duklu do vedení 1:0. O tři minuty později už bylo vyrovnáno. Chybnou rozehrávku Jeslínka tvrdě ztrestal Robin Gaborit.

Na prvních deset minut druhé třetiny by jihlavští hokejisté nejraději zapomněli. Posuďte sami: 23. minuta Roman Guitierrez 1:2, 26. minuta v oslabení Anthony Rech 1:3 a konečně 32. minuta po laciné chybě Novotného Valentin Claireaux 1:4.

Jihlava se z těžkého K.O. vzpamatovála pomalu. Ve 34. minutě sice snížil mladík Ondřej Malec na 2:4, ale to bylo na dlouhou dobu všechno.

Až v závěrečné desetiminutovce se Jihlava odhodlala k náporu s velkým N. A to přineslo své ovoce. V 51. minutě se při signalizované početní výhodě Velecký natlačil do branky a padl na Quemenera. K volnému puku se prodral Michal Jeslínek a pohodlně ho doklepl do sítě - 3:4. Stejným výsledkem utkání skončilo.

Petr Vlk (trenér Jihlavy): Soupeř byl samozřejmě kvalitní, zvlášť na první utkání. V první třetině jsme měli problémy se založením útoku, postupem času se to ale zlepšilo. Naše tři obdržené góly byly spíše individuální chyby, nepokryli jsme si pásmo a soupeř nám odskočil. Poslední třetina z našeho pohledu nebyla špatná, tlačili jsme se do brány a tolik problémů v obranném pásmu taky nebylo.