Lékař Dukly Tomáš Engel reprezentuje národní tým na fotbalovém Mistrovství světa

03.07.2018 / Tomáš Lysý

Česká fotbalová reprezentace byla účasti na probíhajícím mistrovství světa v Rusku hodně vzdálená, natož aby získala medaili. Jiní fotbalisté budou naopak bojovat o šestou „placku“ v řadě, z toho počtvrté za sebou z nejcennějšího kovu. Aktuálně totiž probíhá fotbalové mistrovství světa lékařských týmů. V roce 2013 a 2014 získala Česká republika stříbro, předešlé tři ročníky naopak vyhrála a zkompletovala tak zlatý hattrick. Na čtvrté zlato v řadě útočí reprezentace na domácím šampionátu v Praze i s lékařem Dukly Jihlava – chirurgem MUDr. Tomášem Engelem. Hodně štěstí!
Foto: Czech national medical football team

Národnímu týmu se zatím na domácím mistrovství světa lékařských týmů ve fotbale nadmíru daří. V úvodním zápasu vyhrála Česká republika nad Argentinou 1:0, o den později v pondělí 2.7.2018 zvítězili Češi nad Kazachstánem 2:0. Poslední utkání ve skupině sehrají lékaři 3.7. proti Rusku, což bude zápas o prvenství - onlajn zde. Poté bude následovat play-off, které vyvrcholí finálovým zápasem v sobotu 7. července. Více o turnaji najdete zde.

I na tomto sportovním turnaji má Dukla Jihlava zastoupení. Do českého národního fotbalového týmu lékařů se opět dostal chirurg jihlavské nemocnice MUDr. Tomáš Engel, jenž je zároveň doktorem A-týmu Dukly Jihlava. Ten byl i u předešlých turnajů.

Tomáš Engel s číslem 17 při nástupu před zápasem mezi Čr a Kazachstánem. Autor: Czech national medical football team

Cestu za třemi zlaty v řadě započali reprezentanti v roce 2015 v Los Angeles. Tehdy Češi jasně opanovali základní skupinu, když vyhráli nad Španělskem, Švédskem a při výhře nad Mexikem 8:1 mířil přesně i Tomáš Engel. Ve čtvrtfinále přišla výhra 1:0 nad Irskem, v bitvě o finále porazila reprezentace domácí USA jasně 4:1. Při finálovém klání ukázali čeští lékaři větší nervy. Souboj s Maďary skončil 1:1, takže došlo na penalty, které reprezentace zvládla 4:2 - čtěte zde.

Tomáš Engel (vpravo v červeném) během zápasu na MS lékařských týmů ve fotbalu 2018, kdy Česká republika vyhrála nad Kazachstánem 2:0. Foto: Czech national medical football team

Před dvěma lety ve španělské Barceloně začala reprezentace impozantní výhrou 7:0 nad Mexikem (Tomáš Engel opět potvrdil post specialisty na tento tým a jednou skóroval), ale po další výhře nad Brazílií přišla porážka od Irska. V play-off však Česká republika nezaváhala. Nejprve přejela Ukrajinu, poté Austrálii a ve finálovém dramatu zdolala Švédsko opět na penalty 4:1, když v základní hrací době skončil zápas 1:1. Více o turnaji zde.

V roce 2017 se v Rakousku se svými spoluhráči radoval ze zlata znovu. Česká republika tehdy za celý turnaj nedostala ani branku, ve finále zvítězila nad Ukrajinou 3:0 a celkově měla ze šesti zápasů skóre 15:0. Zlatý hattrick tak byl završen – více na tomto odkazu.

Češi si tak dosyta vynahradili rok 2014 a 2013. Na šampionátu 2014 v Brazílii totiž reprezentace skončila těsně pod vrcholem, když ve finále prohrála s domácím výběrem. Články k tomuto turnaji najdete zde. O rok dříve mohlo přijít také zlato, ale tehdy ještě národnímu týmu penaltová loterie nepřála. Česká republika se v Budapešti dostala až do finále, kde s Německem hrála 0:0 v základní hrací době a na penalty podlehla naším západním sousedům 5:6 - info zde.

Lékař Dukly MUDr. Tomáš Engel na MS lékařských týmů ve fotbale 2014, které se uskutečnilo v Brazílii. Foto: Fotbalmedic.cz

Čtete také:

Čeští lékaři obhajují titul mistrů světa




×
Dnes v 17:00 | Junioři
HC Kometa Brno
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
AZ RESIDOMO Havířov
×
Dnes v 13:30 | Dorost
HC Tábor
HC Dukla Jihlava