Získej dres či šálu a podpoř dobrou věc. Velká charitativní aukce odstartovala

07.11.2019 / Tomáš Lysý

Více než 25 podepsaných dresů a dalších cenných sportovních artefaktů je letos ve Velké charitativní aukci, jejíž 6. ročník pořádá futsalový oddíl Lokomotiv Ústí nad Labem v rámci svého projektu GÓLY PRO DĚTI. Jeho cílem je netradiční formou vybrat co nejvíce finančních prostředků pro handicapované děti z Ústí nad Labem. Organizace Dukly přispěla do projektu podepsanou šálou ze speciální extraligové edice 2017.

„Letos se do aukce zapojilo rekordní množství českých klubů, svazů i sportovců jednotlivců. Všem jim moc děkujeme. Je vidět, že náš projekt má smysl. Vždyť za poslední ročníky jsme vybrali a předali již přes 244 tisíc korun,“ připomněl autor projektu a předseda oddílu Lokomotiv Ústí Pavel Přibyl. Všechny vybrané prostředky z aukce putují na konto Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením (SPMP), sídlící při Speciální základní škole a Praktické škole Ústí nad Labem, Pod Parkem 2788. Společnost za ně nakupuje rehabilitační a speciální učební pomůcky pro výuku dětí s poruchami autistického spektra. „Spolupráce si moc vážíme. Díky projektu GÓLY PRO DĚTI jsme v minulosti například vybavili rehabilitační místnost ve škole. Pro naše děti je to neocenitelná pomoc,“ sdělila předsedkyně SPMP Iva Bartušková.

Charitativní aukce probíhá každoročně na Facebooku, přímo na stránce projektu GÓLY PRO DĚTI. Dražit předměty mohou zájemci až do 10. listopadu, do 21 hodin. K mání je například podepsaný originální dres brankáře Colorada Avalanche Pavla Francouze, legendárního útočníka Kladna Jaromíra Jágra či reprezentační dres ČR s jmenovkou a podpisem Radana Lence. „Naprostým unikátem je pak podepsaný dres litvínovského Michala Trávníčka s číslem 1000, který klub nechal vyrobit při příležitosti 1000. odehraných extraligových zápasů svého kapitána,“ prozradil Přibyl s tím, že v aukci jsou dále k mání i dresy Slavie, Sparty, Plzně, Teplic, Karlových Varů, Jablonce, Českých Budějovic, Olomouce či Příbrami.

„Fajnšmekry jistě zaujme i podepsaný dres aktuálně nejlepšího ligového střelce Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi nebo pravděpodobně poslední dres ústecké hokejové legendy Jardy Roubíka, který letos ukončil svou bohatou kariéru. K dispozici jsou ale i basketbalové dresy Ústí a Děčína, triko boxerské šampionky Fabiany Bytyqi nebo 2. vydání knihy BEZ FRÁZÍ. Nechybí ani reprezentační šály či balíček stáje Buggyra Racing. Zkrátka každý si přijde na své,“ věří autor projektu Pavel Přibyl.

Projekt GÓLY PRO DĚTI se každoročně skládá ze dvou částí – Velké charitativní aukce (koná se na Facebooku od 1. do 10. listopadu) a futsalového turnaje Lokomotif Cup, jehož 7. ročník se letos koná 21. prosince v Ústí. Turnaje se každoročně účastní zhruba 100 sportovců, veškerý výtěžek ze startovného hráčů, občerstvení, bohaté tomboly i prodeje památečních triček se připočte k částce z aukce a přímo po turnaji je předán zástupcům SPMP. Dohromady již bylo vybráno a předáno více než 244 tisíc korun, loni to bylo přes 72 tisíc (z toho 32,5 tisíce korun se vybralo právě v aukci).

Organizace Dukly věnovala do projektu podepsanou šálu s tématikou postupu do extraligy 2017. Foto: Tomáš Lysý
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
DRACI PARS Šumperk