HC Dukla Jihlava – Archiv – Archiv článků
International Ice Hockey School

The Blue team won the official game of IIHS 2019, and the Czech-Finnish school ended

The most important game off all International Czech-Finnish Hockey School 2019 was won by the Blue team. After the ceremonial face-off, the White team took an early lead, but in the second half of the first period, everything changed. The Blue team scored six unanswered goals. However, the White team did not give up. They decreased the lead by scoring three goals to get the game to 4:6. That was the closest the White team got to the Blue team. In the end, the Blue team won 8:5 in front of the eyes of one of the biggest legends of Dukla Jihlava and Czech hockey Jiri Holik. Afterward, the Best Players of the Game and the Best Players of the IIHS awards were handed out. This was followed up by the official closing of IIHS 2019.

Oficiální zápas IIHS 2019 vyhrál Modrý tým. Česko-finský kemp následně skončil

Nejdůležitější zápas celé Mezinárodní česko-finské hokejové školy 2019 vyhrál Blue team. Po hymnách a slavnostním buly se první třetina sice lépe vydařila Bilým, kteří vedli 1:0, jenže druhá část vyzněla jasně lépe pro jejich oponenty, jenž šesti brankami otočili stav. Ale White team se nevzdal a ve třetí části postupně snížil až na 4:6. To ale bylo vše a Modří nakonec dotáhli zápas k výhře 8:5 před zraky jedné z největších legend Dukly a českého hokeje, Jiřího Holíka. Následovalo vyhlášení nejlepších hráčů zápasu, nejlepších hráčů celého kempu a poté slavnostní ukončení kempu.
Tak za rok ve Finsku při jubilejním 10. ročníku!

Fourth game and third win of the Blue team, that was day six of IIHS

The game series has already a winner because the Blue team won three out of four games. Today, they won 7:2. The breaking point of this game was the second period where the Blue team scored five goals which meant that the game was basically over. However, this does not mean that the official game will have nothing to play for. Players always want to win the last game. Also, the official game will include anthem of both countries, ceremonial face-off, and Best Players of the Week will be named. Then, the ninth year of IIHS will be finished. The Best Players of the Game awards will be handed out by the legendary forward Jiri Holik.

Čtvrtý duel, třetí výhra Modrého týmu. V pondělí přijde na řadu i oficiální zápas

O vítězi kempu na zápasy je jasno. Modrý tým totiž ovládl třetí ze čtyř utkání, když porazil své bílé konkurenty 7:2. V první třetině se sice Bílí drželi, když dokázali jít do vedení, jenže prostřední perioda jim vůbec nevyšla. Pět inkasovaných branek odválo naděje White team, že po čtyřech zápasech bude stav vyrovnaný na 2:2 a o celkovém vítězi kempu rozhodne pátý zápas. I ten ale bude mít pořádnou prestiž. Jedná se totiž o oficiální utkání IIHS 2019, zimáčkem budou znít hymny obou celků, proběhne slavnostní buly, vyhlásí se nejlepší hráči celého kempu. A poté již devátý ročník IIHS uzavře svojí oponu.
Pokud nevíte, co v pondělí odpoledne dělat, přijďte se podívat na oficiální zápas. Ten začíná na zimáčku v 16 hodin a vstupné je samozřejmě zdarma. Na vyhlášení nejlepších hráčů bude přítomna legenda českého a jihlavského hokeje pan Jiří Holík.

Day five of IIHS. The Blue team has taken a lead in games

Czech-Finnish Hockey School is slowly but surely coming to the end. However, we still need to play two out of five games which one of them is the official game. In the morning of day five, players completed on-ice and off-ice testing. The team’s redaction has a couple of exclusive videos from that too. The best players in each testing category will be handed out at the closing ceremony. The White team was close to winning the game three of IIHS 2019. However, the Blue team did not give up, and they scored three goals in the last 13 minutes to win the game 5:3.

Pátý den kempu přinesl testování hráčů, Modrý tým se ujal vedení na zápasy

Česko-finská hokejová škola se pomalu blíží ke svému konci. Stále však zbývají odehrát dva zápasy z pěti, z toho jeden oficiální. Dopoledne pátého dne proběhlo testování hráčů na ledě a na suchu, ze kterého má klubová redakce několik exkluzívních materiálů k sestříhání. Nejlepší hokejisté pak budou vyhlášeni na slavnostním ukončení. Odpoledne proběhl třetí zápas, kdy k výhře měl blízko Bílý tým. Nezvládl ale koncovku zápasu, v posledních 13 minutách třikrát inkasoval a před zraky Tomáše Chlubny staršího vyhráli Modří i s jeho synem Tobiasem Chlubnou 5:3.

Players enjoyed a free afternoon in the middle of IIHS. They visited a local aquapark

It is going well. The ninth year of the International Czech-Finnish Hockey School is just past the middle. As always, IIHS schedules a free resting afternoon for the players. Before that, regional Czech hockey coaches helped our regular staff with morning sessions. Then, the free afternoon followed where players spent an amazing afternoon in sunny weather at a local aquapark “Vodni Raj.” They jumped into few pools, rode a waterslide, did some other water activities, visited sauna and steam room, or played beach volleyball. As you can see from many videos and pictures, we had a lot of fun. Therefore, it was for sure that there is going to be no problem with players going into a bed. They needed a good rest because on Saturday morning, on-ice and off-ice testing and a game in the afternoon.
IIHS 2019 is famous among media as well: information about the school have been shared at websites like hokej.cz, BK Havlíčkův Brod and during the camp Jihlavský deník, Havlíčkobrodský deník, (local newspapers) Český rozhlas Vysočina, Vysočina region and Belarusian hockey association too.

V polovině česko-finské školy si hokejisté užili odpočinkové odpoledne ve Vodním Ráji

Utíká to. Devátý ročník Mezinárodní česko-finské hokejové školy (IIHS) má svojí polovinu za sebou. Dle předešlých let vždy v polovině kempu přichází čas na zábavu přesně dle hesla práce nejdříve, zábava poté. Dopoledne absolvovali třináctiletí hokejisté opět tréninky na ledě a na suchu pod dohledem trenérů z Českého hokeje, odpoledne po obědě měli volné odpoledne. A užili si ho dosyta, jelikož jihlavský aquapark Vodní ráj skýtá při pěkném počasí dost vyžití: několik bazénů, tobogán, různé vodní programy, saunu, páru nebo hřiště na beachvolleybal. Jak je vidět z videí a obrázků, o zábavu nebyla nouze. A proto bylo jasné, že tentokrát s večerkou nebyl problém. Vydováděné „hokejky“ šli po deváté hodině poslušně na kutě. Síly budou potřebovat – v sobotu je čekají tradiční testy na suchu a na ledě a poté opět zápas.
O IIHS je v médiích slyšet: vyjma Dukly informovali o zahájení kempu webové stránky hokej.cz, BK Havlíčkův Brod, a v průběhu kempu také další média: Jihlavský deník, Havlíčkobrodský deník, Český rozhlas Vysočina, Kraj Vysočina a nebo také Běloruský hokejový svaz.

The White team won the second game of IIHS. The Best Players of the Game awards were presented by David Rittich

A morning program of the school was not different from any other days. Wake-up, breakfast, on-ice and off-ice morning sessions, and lunch. However, there was a little change in the afternoon schedule. Players immediately after lunch listened to a lecture by Petr Palovcik who taught them about media presentation. After that, there was the second game of IIHS 2019 on schedule. This time it was a close battle thanks to couple trades that happened in the morning. David Rittich could see how Josef Teply scored a winning goal for the White team two minutes before the end of regulation time.

Druhý zápas vyhrál Bílý tým. Ceny předával David Rittich, hráči dostali přednášku

Dopolední program kempu nebyl odlišný od předešlých dní. Budíček, snídaně, dvoufázové tréninky a oběd. Poté ale přišla malá změna. Hráči se ihned po obědě neodebrali na polední klid, ale absolvovali přednášku o tom, jak vystupovat v médiích. Odpoledne byl na programu druhý zápas, který měl tentokrát hodně dramatický průběh. Po změnách v sestavě se oba týmy přetahovaly o vedení, vítězný gól pod dohledem Davida Ritticha dvě minuty před koncem z hole Josefa Teplého hrajícího za Bílý tým.

Day 2 of IIHS: Korenar and Ujcik visited the school, Virtual Reality has been started, and Blue team won confidently

International Czech-Finnish Hockey School is operating on 100%. On Wednesday, July 24th, something was happening all the time. Legendary forward Viktor Ujcik spent both morning on-ice practices with the players. HokejkaTV came to make a comprehensive TV report. In the morning hours Virtual Reality by Sense Arena started, and it has been testing the cognitive skills of all players since then. After that, in the afternoon, the first game of IIHS 2019 was on the schedule. Blue team dominantly won the game 13:4. The Best Players of the Game award was presented by San Jose Sharks organization goalie Josef Korenar.

IIHS, den druhý: Přišel Kořenář a Ujčík, spuštěna virtuální realita a Modří jasně vyhráli zápas

Mezinárodní česko-finská hokejová škola se dostává do pořádných otáček. Ve středu 24.7. se stále něco dělo. Oba dopolední tréninky na ledě s hráči absolvoval i legendární útočník Viktor Ujčík. Na kemp se přijel podívat také štáb HokejkaTV, který připravuje obsáhlou reportáž. V dopoledních hodinách byla spuštěna virtuální realita od SENSE Areny, která postupně otestuje schopnosti všech účastníků kempu. Odpoledne přišlo na řadu první měření sil. Zápas jasně ovládl Modrý tým, který zvítězil 13:4. Dalším velkým zpestřením kempu byla účast gólmana NHL San Jose Sharks Josefa Kořenáře, který nejlepším hráčům zápasu předal na památku puky.

The first day of IIHS is in the past now. Hockey players are meeting new friends. The first practice game was played

The opening day of IIHS is successfully over for every participant. Registration, official opening, and then first practices where coaches could finally meet Czech and Finnish players. Photo shooting followed by first practice game was on the schedule in the afternoon. Compared to last years, the first game of IIHS was only a practice game with only two referees. This practice game helped coaches to get to know players better. On Wednesday, July 24, IIHS continues with another day where Viktor Ujcik will attend morning practices in the presence of HokejkaTV. Virtual reality testing will begin tomorrow as well.

První den hokejové školy je minulostí. Hokejisté se poznávali a hráli cvičný zápas

Úvodní den ze sedmidenního česko-finského kempu je úspěšně za všemi účastníky. Registrace, seznámení, představení a poté již dvoufázové tréninky, které koučům ukázaly první poznatky o českých a finských hokejistech. Odpoledne následovalo focení na plakát a hráčské karty. Oproti předešlým ročníkům tentokrát nebyl zápas hned v první den kempu, ale hrál se pouze cvičný zápas, který trenérům také napověděl, jak hráče případně rozhodit a promíchat. Ve středu 24.7. pokračuje česko-finská škola dalším dnem. Zpestřením bude účast Viktora Ujčíka na dopoledních trénincích za přítomnosti štábu HokejkaTV. Zároveň bude spuštěna i virtuální realita.

The Finnish side arrived in the Czech Republic, and International Ice Hockey School began

International Czech-Finnish Hockey School entered a ninth year of this project. The Finnish side landed at Vaclav Havel airport in the afternoon on Monday, July 22nd. After they claimed all the baggage, they successfully drove to Jihlava. The Finnish manager of IIHS, Hannu Tyry who visits this region city many times in the year, shares with us: “Everything went well, and we arrived without any issues. We also brought Niklas Lundstrom with us from Prague who is the goalie for men’s team of Dukla Jihlava.” While Jihlava is a well-known place for him, most of the Finnish players visit the “heart” of Europe for the first time in their lives, or even some of them experienced flying by plane for the first time as well. On early Tuesday morning, all the Czech players join IIHS, and they will be split into two teams and start their practices. The first practice game is waiting for players in the afternoon.

Finové dorazili do ČR. Devátý ročník hokejové školy byl zahájen

Mezinárodní česko-finská hokejová škola vstoupila do svého devátého ročníku. V pondělí 22. července odpoledne přistála finská výprava na pražském ruzyňském letišti a po vyzvednutí hokejových zavazadel nabrala směr Jihlava. „Cesta byla dobrá, zvládli jsme jí bez problémů. Jak na letiště ve Finsku, tak z letiště v České republice. Navíc jsme do Jihlavy jeli i s Niklasem Lundströmem, který přijel na začátek přípravy A-týmu Dukly na ledě,“ hlásí finský manažer kempu Hannu Tyry, který do krajského města Vysočiny jezdí několikrát do roka. Zatímco pro něj není Jihlava žádnou neznámou, někteří finští hokejisté jsou v zemi ze srdce Evropy poprvé. Ba co víc, poprvé si vyzkoušeli, jaké to je letět letadlem. V úterý časně ráno se na kemp připojí i mladí čeští hráči, všichni budou rozděleni do dvou česko-finských kempů a ihned půjdou na dvoufázové tréninky. Odpoledne čeká hokejisty první zápas.

IIHS Schedule: practices, games, rest, and even virtual reality

There is no reason to change anything about the well-established schedule of International Ice Hockey School. Therefore, the schedule has been basically the same over the last eight years. Wake-up time, breakfast, morning on-ice and off-ice sessions, lunch, rest or nap time, game, dinner, and sleeping time repeat over and over every day. IIHS will be seven days long this year, and there will be five games, one official game, and one free-relaxing afternoon to catch up some energy. The Best Player of the game awards will be presented by famous hockey celebrities. Also, players will be tested at Virtual Reality by Sense Arena.

Program hokejové školy: tréninky, zápasy, virtuální realita i odpočinek

Zaběhnutý program Mezinárodní česko-finské hokejové školy není třeba měnit. Během osmi let se denní náplň kempu natolik osvědčila, že je prakticky stále stejná. Budíček, snídaně, dvoufázové dopolední tréninky, oběd, odpočinek, odpolední zápas, večeře, večerka a spánek. Kemp bude letos dlouhý sedm a půl dní, hráče čeká pět zápasů, jeden hlavní zápas a jedno volné odpoledne. Ceny pro nejlepší hráče zápasu opět budou předávat významné osobnosti a všichni hráči budou testováni na virtuální realitě od Sense Areny.

IIHS pelaajat valittu, vysočinan läänistä neljä seuraa edustettuna

Kansainvälisen Tsekki-Suomi kiekkokoulun osallistujalista on valmis. Viime vuonna Vysočinan läänistä oli mukana pelaajia seitsemästä seurasta, tänä vuonna seuroista HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SK Horácká Slavia Třebíč ja SKLH Žďár nad Sázavou. Suurin osa on Dukla Jihlavasta ja Havlickuv Brodista. Molemmista seuroista on 11 pelaajaa. Tämä ei kuitenkaan ole tärkeintä kuten Bedřich Ščerban sanoo: ”pelaajien taitotaso on tärkeintä”. Tänä vuonna kiekkokoulu on 2006 syntyneille. Jos jossain seurassa on lahjakkaita pelaajia tässä ikäluokassa, on luonnollista, että heidät valitaan mukaan. Viime vuonna eniten pelaajia oli Trebicista. Seurojen keskinäinen kilvoittelu on toisarvoista kiekkokoulussa. Suomalaiset pelaajat tulevat Kooveesta, Uplakersista ja Tapparasta. Pelaajien ja valmentajien lisäksi kiekkokoulussa on myös suomalainen ja unkarilainen erotuomari sekä valkovenäläisiä valmentajia tutustumassa kansainväliseen toimintaan.

Nomination for IIHS is finished, four teams from Vysočina region are represented at IIHS

International Czech-Hockey School (IIHS) has completed the list of all participating members. While players from seven teams in Vysočina region were selected last year, this year, teams HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SK Horácká Slavia Třebíč a SKLH Žďár nad Sázavou will send players to IIHS. Most of them are from Dukla Jihlava and Havlicku Brod. Both teams have 11 players at IIHS. However, this is not important as Bedřich Ščerban points out: „The hockey quality of players is the most important factor. This year, IIHS is for players born 2006. If one team has better players in this category, then it is logical that more players from that team will be selected. Last year, it was Trebic who had the most players at IIHS. The rivalry between those teams is irrelevant at IIHS. “ Finnish players are selected from KooVee Tampere, Tappara Tampere, and newly Uplakers Ylojarvi. In addition to players and coaches, one Finland and one Hungarian referee will be attending IIHS as well. Coach from Belarus will again come to extend their hockey knowledge at IIHS too.

Jména na česko-finský kemp jsou známá, hráči reprezentují čtyři kluby z Vysočiny

Mezinárodní česko-finská hokejová škola zná kompletní seznam účastníků. Zatímco v minulém roce byli v českém výběru hokejisté ze sedmi klubů kraje Vysočina, v letošním roce mají své zastoupení HC Dukla Jihlava, BK Havlíčkův Brod, SK Horácká Slavia Třebíč a SKLH Žďár nad Sázavou. Nejvíce z nich – jedenáct – dodají na kemp Dukla a Havlíčkův Brod. Klubová příslušnost ale není podstatná. „Kvalita hráčů je rozhodující. Letos je kemp pro ročníky narození 2006. Jestli má jeden tým tento ročník silnější, pak má logicky v nominaci více hráčů. Třeba loni dodala nejvíce českých hokejistů do kempu Třebíč. Nějaká rivalita mezi kluby nás vůbec nezajímá,“ hlásí důrazně hlavní manažer akce Bedřich Ščerban. Finové budou opět z týmů KooVee Tampere, Tappara Tampere a nově také Uplakers Ylojärvi. Trenéři sestávají z obou partnerských zemí, kempu se zúčastní i finský a maďarský rozhodčí a kouči z Běloruska.

Yhdeksäs kansainvälinen Tsekki-Suomi kiekkokoulu on valmis alkamaan

Heinäkuun loppu on lähellä ja tämä tarkoittaa myös kahden kiekkokansan kansainvälistä projektia. Kansainvälinen Tsekki-Suomi kiekkokoulu on tänä vuonna taas Jihlavassa. Viime vuonna tsekit pyysivät isännöintivuoron vaihtoa Suomesta Tsekkiin ja näin tehtiin. Tänä vuonna suomalaiset pyysivät taas vaihtoa kiekkokoulun järjestämiseksi jälleen Tsekissä. Myös tämä pyyntö hyväksyttiin. Kiekkokoulun suomalaiset saapuvat Tsekin tasavaltaan maanantaina 22. heinäkuuta. Kiekkokoulu alkaa seuraavana päivänä ja kestää seitsemän päivää. Viime vuonna nuoret pelaajat pääsivät ampumaan rangaistuslaukauksia Calgary Flamesin maalivahdille David Rittichille.

Already for the ninth time, International Czech-Finnish Hockey School is ready to go

The end of July is just a couple of weeks away which can only mean one thing, the international project of two hockey countries is here again. International Czech-Finnish Hockey School will be held this year in Jihlava again. Last year, the Czech side asked for permission to change the hosting place from Finland to Czech which was accepted. This year, it was the Finnish side who asked to move IIHS to Czech again. This request was accepted as well. Therefore, the Finnish part of IIHS will arrive in the Czech Republic on Monday, July 22nd. The very next day, on Tuesday, IIHS starts and will be seven days long. Last year raised the bar high by the hockey quality, and because young players took penalty shots against Calgary Flames goalie David Rittich.

Mezinárodní česko-finská hokejová škola otevírá své brány. Již podeváté

Konec července se blíží, což je jasné znamení, že společný projekt dvou hokejových zemí opět klepe na dveře. Mezinárodní česko-finská hokejová škola, léty osvědčená akce, se v tomto roce uskuteční již podeváté, přičemž „hlavním městem“ kempu bude opět Jihlava. Loni kvůli plánované rekonstrukci střechy Horáckého zimního stadionu zažádala o změnu pořadatelství česká strana, letos byl stejný požadavek schválen Finům. Seveřané dorazí do České republiky v pondělí 22.7.2019 během odpoledne, druhý den hokejový kemp oficiálně začne a bude trvat sedm dní. Z uplynulého roku je laťka nastavená hodně vysoko, mladí hokejisté si mohli vyzkoušet i nájezdy na gólmana NHL Davida Ritticha.