5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

08.10.2010 / Markéta Flekácsová

08.10.2010 17:30, NOEN Extraliga juniorů - 9. kolo

HC Energie Karlovy Vary

Habal - Urbančok, Andrlík, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohna, Hudák, Daniška, Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Záhora, Půlpán
5

HC Dukla Jihlava

Rittich - Zadražil, Hlaveš, Cirhan, Kolda, Tobola, Randa, Martínek, Brychta, Pekárek, Mikeš, Prokš, Kasalý, Vysloužil, Zídek, Protasenja, Polcar, Kuřítko, Pometlo
2
Branky a nahrávky: 5. Daniška (Urbančok, Kentoš), 9. Kentoš (Koblasa, Daniška), 35. Půlpán (Hudák), 38. Koblasa (Rohan M., Tomeček), 43. Vachovec (Kverka, Půlpán) - 27. Vysloužil (Prosatenja, Pometlo), 49. Zídek (Pometlo). Vyloučení: 4:10, navíc Vaněk (KVA) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 44:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Průběh utkání

Energie už od prvních akcí zastrašovala hostující Jihlavu. V průběhu několika minut předvedli domácí několik vydařených úniků, které zakončili řádkou pro Ritticha nepříjemných střel. Proto první hráč, který se objevil na trestné lavici, byl právě z řad soupeře, který byl donucen v obraně přitvrdit.

Byl to přesně důraz na straně Jihlavy, který často přesáhl meze pravidel a napomohl tak sebevědomí domácích, protože ti již v páté minutě dokázali svou početní výhodu využít. Po přihrávce Urbančoka a Kentoše rozvlnil síť soupeřovy branky Tomáš Daniška. Právě ten byl o čtyři minuty později i u zrodu dvoubrankového náskoku. Společně s Koblasou vytvořili šanci pro Josefa Kentoše, který pozdviženým kotoučem zvýšil na 2:0.

I přes náskok z první třetiny energetici nepolevili a do druhé části nastoupili opět řadou střel na hostujícího Ritticha v bráně. Pak ale přišel první přestupek i na straně Karlovarských a toho Jihlava obratem využila a snížila střelou Martina Vysloužila na 2:1. Domácí to trochu zaskočilo, ale ve 35. minutě si svůj náskok vybojovali zpět. O necelé tři minuty nabídla Dukla další příležitost v podobě hry 5 na 3, kterou si Energie nenechala ujít a Petr Koblasa si ke své asistenci z prvního dějství připsal i branku.

Jihlavští byli velcí bojovníci a ani za stavu 4:1 pro Karlovy Vary se nevzdávali. Jejich naděje na výhru se ale ještě o kus ztenčila ve třiačtyřicáté minutě, kdy pátou branku přidal Michal Vachovec. Hosté pak už jen provedli kosmetickou úpravu, když puk za Habalova záda dostal za asistence Pometla Štěpán Zídek.

Ohlasy trenérů

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): My jsme do utkání vstoupili velice laxně a myslím, že Karlovy Vary byli dnes jasně lepší. Dominovali v činnostech, ve kterých jsme chtěli, aby dominovali naši hráči. Byli i důraznější před bránou a docela šikovně se to k nim i párkrát odrazilo. Tolik štěstí my nemáme. Mrzí mě, že za stavu 2:1 se necháme zbytečně vyloučit. Ty přesilovky a vyloučení nám vzaly hodně sil a rozhodly.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary) : Jsme rádi za výhru. Teď jsem venku třikrát prohráli bez jediné střelené branky. Po dnešku věříme, že se blýská na lepší časy, protože hráči na tom pracují a jsou si toho vědomí. Dělají pro to maximum. A co se týče hry, tak si myslím, že jsme předvedli pěknou hru. Trošku nás mrzí závěr utkání, ale to jsme si s hráči hned po utkání vyříkali. Jsme za body velice rádi a snad se zadaří zítra znovu.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie