7:4
(2:3,1:0, 4:1)

22.10.2010 / Zdeněk Drla

22.10.2010 17:45, NOEN Extraliga juniorů - 13. kolo

HC Dukla Jihlava

Jíra - Kolda, Šidlík, Hlaveš, Randa, Jaroš, Cirhan - Polcar, Zeman, Vysloužil - Protasenja, Pometlo, Kuřítko - Prokš, Mikeš, Kasalý
7

Piráti Chomutov

Okáč (48. Příhoda) - Pinka, Bartejs, Žižka, Kolčava, Rutta, Korim - Csanyi, Chlouba, Hrabák - Hofmeister, Mála, Heindl - Pesjak, Kučera, Klouček - Mužík, Ptáčník
4
Branky a nahrávky: 2. Kuřítko (Protasenja), 19. Kuřítko (Pometlo), 30. Protasenja (Kuřítko, Pometlo), 43. Pometlo (Randa, Protasenja), 48. Cirhan (Mikeš), 53. Zeman (Šidlík), 54. Hlaveš (Pometlo, Protasenja) - 5. Chlouba (Pinka, Hofmeister), 7. Ptáčník (Mužík, Kučera), 7. Chlouba (Ptáčník, Mužík), 49. Rutta (Pinka, Chlouba). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4, 7:4.

Průběh utkání

Mladíci Dukly vstoupili do utkání aktivněji. Už na začátku druhé minuty pálil přesně Martin Kuřítko - 1:0. Pak ale jihlavští hráči, jakoby ukolébáni rychlým vedením, polevili, a dovolili soupeři v rozmezí necelých čtyřch minut skóre zápasu otočit. Nejdříve v čase 04:35 srovnával Roman Chlouba, o půldruhé minuty později strhl vedení na stranu Chomutova Josef Ptáčník - 1:2. Když po dalších dvou minutách uděřil znovu Chlouba, vypadalo to na debakl Jihlavy.

Do konce prvního dějství ještě stačil snížit svým druhým gólem v zápase Martin Kuřítko - 2:3.

Druhá třetina přinesla bojovný hokej, kdy si oba týmy vypracovali ale pouze několik šancí. Aktivnější byla Jihlava. Pokusy Michaela Polcara ani Adama Zemana se však neujaly. Na vyrovnávací gól tak čekala sedmdesátka diváků až do poloviny zápasu, kdy Martin Kuřítko našel ideálně najetého Anatolije Protasenju a ten zasunul do poodkryté chomutovské klece - 3:3.

Chomutov se nevzdával a chtěl skórovat, bránil mu v tom ale buď brankář Jíra nebo konstrukce jeho branky. Několikrát totiž zazvonila tyč.

Do vedení se Dukla dostala až ve 43. minutě. Adam Pometlo se rozjel od modré, naznačil pohyb rameny a chomutovská obrana se nepochopitelně rozestoupila. Před jihlavským hráčem se tak otevřela volná cesta až před Okáče, kterému poslal puk nad levé rameno - 4:3. O pět minut později napravil svoji chybu z dřívějška obránce Štěpán Cirhan a po přihrávce Romana Mikeše zvýšil na 5:3 a vyhnal tak Petra Okáče z branky.

Ve 48. minutě šla Dukla do tří. Nejdříve byl za sekání vyloučen Adam Zeman, po jedenadvaceti vetřinách jej následoval kapitán Martin Vysloužil, který byl potrestán za zdržování hry, když vyhodil puk mimo kluziště ve středním pásmu. Dvojnásobnou výhodu chomutovští hráči využili po půlminutě hry. Přesně pálil obránce Jan Rutta - 5:4.

Klid na hole jihlavských hráčů přineslo vedení o dva góly v 53. minutě - to se střelou po ledě prosadil Adam Zeman. Konečný účet pátečního utkání vystavil v čase 54:00 ve vlastním oslabení Ladislav Hlaveš - 7:4.

Ohlasy trenérů

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): "Neměli jsme špatný vstup do utkání. Po prvním gólu jsme polevili v koncentraci a nechali jsme soupeře lehce otčit výsledek. Po důrazné domluvě v kabině se náš výkon zlepšil. Je vidět, že tým má sílu a dokázal nepoříznivý výsledek otočit."