13.08.2014 17:00, Přípravné zápasy staršího dorostu - 2. kolo

Šťastný - Klofáč, Dörrer, Pražák, Váňa, Smutný, Huňáček, Srnský, Krtek, Šlapáček - Kousal, Vala, Mareček - Peschout, Mejzlík, Kolouch - Oščádal, Zayml, Čermák - Chylík, Berka
7

HC Slovan Bratislava

Jaček (30. Požgay) - Fabian, Sitárik, Závacký, Štefanko, Škrabák, Dobrý, Ševčík, Bobák, Ptáčnik, Hatiar, Dinga, Nedas, Dmitriiev, Artem, Fráner, Bednařík
2
Branky a nahrávky: 5. Vala L. (Kousal), 17. Oščádal (Čermák), 28. Kousal (Vala L.), 30. Kolouch (Peschout), 34. Vala L. (Kousal), 40. Kolouch (Mejzlík, Peschout), 57. Mareček (Vala L., Kousal) - 47. Ptáčník (Dinga), 54. Bobák (Dobrý, Fabian). Rozhodčí: Kotlík - Ryšavý A., Ryšavý V.. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Průběh utkání: 6:0, 6:2.

Mladíci Dukly Jihlava přebrali iniciativu hned od úvodního vhazování, z prvního gólu se radovali už zkraje páté minuty, kdy se po prvé prosadil po přihrávce Pavla Kousala Lukáš Vala. Stejná dvojice je podepsána pod čtyřmi ze sedmi gólů. Ještě do konce prvního dějství se Dukla dostala záslouhou Vladimíra Oščádala do dvougólového vedení.

Pořádný gólový příděl si domácí borci schovali na druhou třetinu, kde v rozmezí dvanácti minut rozvlnili síť branky Slovanu hned čtyřikrát - do listiny střelců se zapsali již zmiňovaní Lukáš Vala s Pavlem Kousalem a dvakrát Daniel Kolouch.

Třetí třetinu vyhráli na góly hosté z hlavního města Slovenska. Jihlavského Daniela Šťastného, věkem ještě mladšího dorostence, překonali dvakrát. Konečnou podobu skóre stanovil tři a půl minuty před koncem po souhře Valy s Kousalem Jan Mareček.

VYSOKÁ VÝHRA. Starší dorostenci Dukly Jihlava odehráli svůj druhý přípravný zápas na jedničku. Slovan Bratislava porazili na Horáckém zimním stadionu vysoko 7:2. Foto: Zdeněk Drla