První barážové střetnutí pro Jihlavu

18.03.2005 / Nevazsa

Je těžké hledat hrdinu dnešního duelu, ale i perfektní výkon Edgarse Masalskise v brance domácích zaslouží obdiv. Zápas v Jihlavě měl po konečném hvizdu hlavního rozhodčího Rejthara spíše vypadat jako debakl hostí, ale hra tomu neodpovídala. Přesto Dukla využila výhodu domácího prostředí a po první sérii vede zaslouženě 1:0.
Celek z Jižních Čech přijel do Jihlavy s vizitkou vítěze druhé nejvyšší hokejové ligy u nás a určitě chtěl i on překvapit jihlavskou Duklu, ale repríza loňské baráže se nekonala. Dukla potvrdila svou velmi dobře pracující obranou a nasazením celého týmu z posledních zápasů, že touto cestou by se extraliga v regionu mohla zachránit.

Utkání bylo ze začátku hodně nervózní, a tak prvních pět minut spíše obě mužstva vyčkávala. První větší šanci si vypracovali hosté, ale puk se otřel od jednoho z obránců pouze o tyč domácích. Z další šance už se nemýlil Šimánek a lehkou žabkou přehodil Masalskise.V Jihlavě zavládlo na pár chvil hrobové ticho, ale Petr Altrichter o necelou minutu později vrátil smích a radost na líce domácích fandů. Sám střelec jihlavské branky zhodnotil slovy. “Byl to klasický barážový zápas. Přijel k nám kvalitní mančaft a ze začátku nám to tam chvilku dávali, ale myslím si, jak jsme dali ty branky, tak už jsme měli utkání pod kontrolou. Potom už to bylo hodně o bránění, a dohráli jsme to do vítězného konce.“

Jihlavský kotel začínal připravovat lektvar v podobě vítězných chorálů?... Ano ze stavu nepříznivého pro jihlavany vyčaroval totální obrat na který nedokázal nikdo z Budějovic odpovědět Jeslínek - 2:1. Ale ten kdo si myslel, že Dukla bude držet svou žalostnou střelbu na uzdě - tentokrát se mýlil. Aleš Padělek a znovu Michal Jeslínek zvyšovali už náskok o tři branky. Lukáš Říha zhodnotil za celé mužstvo první třetinu a zbytek utkání svým dětským úsměvem a slovy ... “Super bojovnost. Sice jsme dostali první gól, ale nepoložilo nás to, a naopak jsme během dvou minut otočili. Měli jsme štěstí, a využili stoprocentní šance co v minulých zápasech ne. Není to v tom jestli vyhrajete o 4 branky, ale jakým způsobem, a za nás hráče si myslím, že to bylo dobrý kombinačně i defenzivně. Když jsme dali branku na 3:1, tak to z nás spadlo, a každý začal šlapat o 200% víc, a bylo to vidět.“

Nejúdernější tandem z první ligy Prospal s Dvořákem si nedokázali poradit se zahuštěným středním pásmem a s přistupujícími hlídači v červenožlutých dresech. Olej do kotle jihlavských “přicmrndával“ velmi upovídaný Prospal, ale Dukla byla v pátek pánem svého chrámu. Zhruba v půlce zápasu zužitkoval Lubina pohlednou akci a nad levým ramenem prostřelil Turka. Své si řekl i Pavel Vostřák a vyzdvihl hlavně hru celého týmu .. “Myslím si, že celý mančaft podal perfektní výkon, a všichni kluci hráli pro tým. Vstoupili jsme do zápasu trošku víc nadržený jak Budějovice, a to rozhodlo první třetinu a vlastně celý zápas. S klukama jsme si hned po zápase řekli, že už je to za námi, a hned jsme začli myslet na zítřejší zápas. My chceme začít dobře, a jednoznačně ještě přitvrdit.“

Do třetí třetiny nastoupil v brance Českých Budějovic Chábera, ale zápas se ze strany jihlavských pouze dohrával s důslednou defenzivou středního pásma. Diváci v Jihlavě viděli velmi pěkný hokej plný střetů a osobních soubojů. Pokračovat se bude druhou serií v Jihlavě na Horáckém Zimním Stadionu již zítra od 17:30.

K poslednímu zhodnocení zápasu zbyl za domácí Tomáš Klimt......“Hráli jsme dobře jeden za druhého a když budeme mít štestí, tak by to mohlo vyjít. Určitě jsme se na ně připravovali, ale to oni na nás taky. Dali jsme rychle po sobě tři góly a to rozhodlo. A budějovický Luboš Rob......“Samozřejmě, že ho nebudu hodnotit dobře - prohráli jsme 5:1. Určitě rozhodli tři góly v první třetině. My jsme měli podržet ten jednobrankový náskok z první třetiny a pak by se to celý odvíjelo zcela jinak. Já si nemyslím, že jsme favoriti. Pro nás je favorit vždy tým co jde hrát z vyšší soutěže a teďka je to Jihlava. Asi jsme to potřebovali po hladké finálové sérii s Ústím. O téhle sérii každý kdo sleduje hokej ví, že nebude na 4 zápasy. Neměli jsme dopustit, aby jeli třikrát sami na našeho gólmana a takovéto situace jsou nepřípustné.“