Špatný výkon přinesl Dukle špatný výsledek

21.02.2005 / Eva Streichsbierová

Extraligové Dukle Jihlava chybělo v Karlových Varech sedm hráčů základní sestavy. Absence Klimta, Jeslínka, Říhy, Altrichtera, Buzka, Mareše a Čachotského byla na ledě znát. Zbytek jihlavského týmu podal proti Západočechům bezkrevný výkon a po zásluze prohrál 0:3. Podle útočníka Mariána Havla rozhodl o výsledku špatný vstup do zápasu.

Časomíra ještě neukrojila ani jednu minutu z utkání a Jihlava už prohrávala. Obranná dvojice Malena, Ficenc naprosto ignorovala osamoceného karlovarského útočníka Václava Skuhravého a ten se jim za volnost odvděčil vedoucím gólem. Už o tři minuty později přišla další hrubá chyba jihlavských hokejistů a druhá trefa v Masalskisově síti. Tentokrát si inkasovanou branku připsal na vrub útočník Roman Kaděra. V přesilovce poslal do brejku dvojici Zdeněk Kutlák – Petr Kumstát a prvně jmenovaný přečíslení dokonale využil. „Dostali jsme dva rychlé góly a to se pak hraje hodně špatně. Ve zbytku zápasu už jsme sice neinkasovali, ale taky jsme žádnou branku nedali a bez toho se vyhrát nedá,“ smutně konstatoval jeden z nejvíce vytěžovaných jihlavských hokejistů posledních dní Marián Havel. Jednadvacetiletý útočník v neděli nastoupil ve čtvrtém zápase během čtyř dnů. Kromě utkání Atýmu totiž odehrál také dvě utkání za juniorku. „Je to těžký, navíc na mě něco leze, včera jsem měl horečku, takže se s tím docela trápím. Uvidíme, snad to bude dobrý. Potřebujeme sbírat body, tedy hlavně v juniorce, tady už je rozhodnuto.“

Také ve druhé třetině padl gól při jihlavské přesilovce. Hosté vyčistili prostor hned trojici karlovarským hokejistů a tím kdo zametl puk do branky byl opět Václav Skuhravý. Energie vedla 3:0 a bylo rozhodnuto. Třetí dvacetiminutovka se hrála pouze z povinnosti. „Přestože máme hodně velkou marodku, chtěli jsme tady uhrát slušný výsledek. Bohužel se znovu naplno projevila naše dlouhodobá slabina, a to jsou přesilové hry. Nejen, že jsme v nich žádný gól nedali, ale navíc jsme při nich dvakrát inkasovali,“ zlobil se po utkání na své svěřence trenér Kamil Konečný

Dukla má nyní čtyři dny na to aby se dala alespoň částečně zdravotně do pořádku, v pátek už jí totiž čeká další extraligový zápas. Především by si ale měla co nejrychleji vzpomenout na bojovnost ze souboje s Pardubicemi, jinak totiž nemůže na vítězství v duelu s Orly pomýšlet ani náhodou!